Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

KIRMIZI RUJ SÜRERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

Davetlerin en gözde kadını olmak mı istiyorsunuz? Öyleyse fiziksel yapınıza uygun bir abiye kıyafet, ardından buğulu bir göz makyajı tabi ki olmazsa olmazımız kırmızı ruj. Biz kadınların senelerdir kullanmaktan asla vazgeçmediği tek renk hiç kuşkusuz kırmızı rujdur. Böylesine önemli bir detaya sahip makyaj parçamızı en doğru şekilde nasıl kullanırız. 

1- Doğru Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür? 

İlk olarak cilt tonumuzla uyumlu doğru fondöteni sürelim. Doğru renk tonları işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Ardından kıyafetimizle uyumlu mat göz farı ile buğulu ve çekici bakışları oluşturalım. Sıra geldi ruja, daha güzel dolgun bir dudaklara sahip olmak istiyorsak, rujumuzu dağıtmadan sürmemiz lazım. Kenarlara taşmış bir ruj, göze hiç hoş gelmeyecektir. Yüzümüze fondöten uygularken, dudaklarımıza da yedirmeyi ihmal etmeyelim. Bu rujunuzun sabit durmasını sağlayacaktır. Daha sonra hafif, cilt tonunuzdan açık bir pudra ile dudak çevrenizde yaratacağınız aydınlatma ile kırmızı rujumuzu biraz daha güzel gösterecektir. Kırmızı rujumuzla aynı renkte bir dudak kalemi ile çerçeve oluşturabiliriz. Bu işlem dudaklarımızı ve rujumuzu daha canlı gösterecektir. Çerçeveyi oluşturduktan sonra, dudağımızı kalemle boyayabiliriz. Boyama işlemi bittikten sonra, Kırmızı rujumuzu dikkatli bir şekilde sürmeye başlayabiliriz. Rujun yapısı mat yahut canlı olmalı. Sürme işlemimiz bittiyse eğer, kulak pamuğu yardımı ile dudağımızın etrafına yayılan ruju temizleyebiliriz. Rujumuzun canlı ve çekici bir kırmızı renkte olmasını istiyorsak, yalnızca ünlü makyaj artistlerinin tavsiye ettiği markaları almak da fayda var. Aksi takdirde, turuncuya kaçan bir kırmızı ya da soluk bir kırmızı ruj ile karşı karşıya kalabiliriz. 

2- Evde Kırmızı Ruj Nasıl Yapılır?

Makyaj denilince ilk akla gelen şey şüphesiz ruj gelir. Peki bu makyajı vazgeçilmez kılan rujun, en gözdesi olan kırmızı ruj evde doğal yöntemlerle yapılmaz mı? Elbette yapılabilir.içerisinde ki kimyasal maddeler nedeniyle kullanmak istemeyen kadınlarımız için ruj tarifi hazırladık. Hazırsanız tarifi vermeye başlıyorum.

MALZEMELER:

  1. 1 tane küçük boylarda kırmızı turp
  2. Hindistan cevizi yağı
  3. Ve hakiki bal karışımı size muhteşem kırmızı ruj elde etmenizi sağlayacaktır. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir