Akne Protokolü

ARINDIRICI VE YENİLEYİCİ AKNE BAKIMI PROTOKOLÜ NEDİR?


Akne Protokolu, Sivilce Giderme - Akne Protokolu Nedir ve Nasıl Uygulanır ?Akne Protokolu Nedir ve Nasıl Uygulanır ?

Evde kendi kendinize uyguladığınız sivilce giderici maskeler akne oluşumunu engellemediği gibi daha da fazla artırarak estetik görüntünüzü bozmakta ve fazlasıyla yağlı lezyonların oluşmasına sebep olmaktadırlar.

Akne Oluşumunun Sebebi Nedir?

Akne oluşumlarını hormonsal sebeplerden, karaciğer rahatsızlıklarından ya da vücudunuzun aşırı yağ üretmesinden yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle sebebi bilmeniz gerekmektedir. Eğer yağlı bir cilt sorununuz varsa arındırıcı ve yenileyici akne protokolü işlemini yaptırmanız en doğru olanıdır. Düzenli olarak yaptıracağınız bu işlem artık akne sorunları yaşamamanıza ve cildinizin daha sağlıklı bir görüntüye ulaşmasına sebep olmaktadır.

Arındırıcı ve nemlendirici akne bakımı için gideceğiniz merkezin ve uygulama yapacak kişilerin güvenilir olmasına özen göstermeli ve işlemin gerçekleşeceği alanların steril olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca akne problemi bir iltihap durumundan gerçekleştiği için kişiye özel ürünlerin kullanıldığından da emin olmalısınız.

Akne Protokolu Nasıl Uygulanır?

Akne protokolü için öncelikle cildin günlük temizliği gerçekleştirilir. Ardından buhar tedavisi ile gözeneklerin açılması sağlanır ve iltihaplı dokular temizlenerek bakım ürünleri sürülür. Gözeneklerin bir daha dolmaması adına peeling işlemi uygulanır ve cildinize uygun doğal maskeler yapılır. Bu maskeler sayesinde gözenekler sıkılaşarak kapanır. Düzenli bir rutin çerçevesinde bu işlemi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Devamlı akne problemi yaşayan kişiler düzenli şekilde akne bakımı işlemi yaptırdıkları zaman artık akne problemi ile karşılaşmamaktadırlar.