Bölgesel Kilo Verme

Bölgesel kilo verme bir çok kişinin başvurduğu bir yöntemdir, özellikle dengeli kilo alamayan ve bazı bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ biriken vücut tipine sahip kişiler bölgesel kilo verme yöntemiyle vücudunun dengeli kilo dağılımını destekleyerek daha şekilli bir vücuda sahip olmayı istemektedir. Bu sebeple bölgesel kilo verme yöntemlerini araştırmaktadır.

Bölgesel Kilo Verme Yöntemleri

  • G5 Masajı ile Bölgesel kilo verme

G5 Masajı titreşimli bir alet ile uygulanan bir masajdır , bu masajla bölgesel kilo verme mümkündür. Bu uygulama için özel olarak gerçekleştirilen G5 başlığı ile uygulama yapılan bölgede kan akışı hızlandırılarak bölgesel incelme sağlanır. G5 Masajı deri altındaki kasları uyararak harekete geçirir ve böylece yağ yakımı gerçekleşir. Aynı zamanda bu yöntem selülit gidermede de kullanılır.

  • Soğuk lipoliz işlemi ile Bölgesel Kilo verme

Soğuk lipoliz işlemi bölgesel kilo verme yöntemlerinden biridir , bu uygulamada amaç yağların donarak parçalanması ve vücuttan atılmasıdır. Cryo Lipo adlı cihaz ile zayıflaması istenilen bölgeye özel vakumlu başlıklar yerleştirilir. Vakumlu başlıklar zayıflaması istenen bölgedeki yağları yakalar ve bu yağ kütlesini kademeli olarak belirli bir süre soğuğa maruz bırakır. -3 ile -7 dereceye maruz kalan yağlar kristalize olup parçalanır. Parçalanan yağlar da vücudumuzdan atılır. Böylece bölgesel zayıflama gerçekleşir.

  • Saten Vücut Germe

Exilis Elite, saten vücut germe işleminde;  radyofrekans ve ultrason enerjileri ile yağ doku parçalanır. Bu uygulama bölgesel incelme sağlarken vücudun şekillenmesini de sağlamayı hedefler. Seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 seans yapılmaktadır. İşlem süresi bölgeye göre değişiklik gösterse de yaklaşık 45-60 dakikadır.

  • Lazer uygulamaları

Lazer uygulamaları ile de zayıflama incelme mümkündür. Problemli bölgedeki yağların lazer ışınları ile parçalanması sağlanır. Parçalanan yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. Seans sayısı ve işlem süresi kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bölgesel Kilo Verme Kalıcı mı ?

Ameliyat ile ya da ameliyatsız yapılan tüm işlemlerin etkili olması ve kalıcılığı kişiye bağlıdır. Çünkü fazla kalori vücutta yağ olarak depolanır. Özellikle karın, bacak, popo gibi bölgelerde zamanla depolanan bu yağı eritmek zorlaşır. Bölgesel kilo verme yöntemleri yağların yok edilmesine yardımcı olur fakat eğer kişiler tekrar sağlıksız beslenir ve hareketsiz bir yaşam tarzı benimserse vücutta tekrar yağ depolanmaya başlar. Bu sebeple hangi yöntem olursa olsun kişinin sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam tarzı alışkanlığı edinmesi tedavinin etki ve kalıcılığını artıracaktır.

Dikkatinizi Çekebilir!