Bölgesel Sıkılaşma

Estetik açıdan özellikle kadınları rahatsız eden vücuttaki sarkmalar için Bölgesel sıkılaşma bir çok kadının tercih ettiği bir yöntemdir. Vücutta çeşitli faktörler sebebiyle bazı bölgeler diğer bölgelere göre daha çabuk sarkar ve bu da kişiyi rahatsız eder. Doğum sonrası özellikle karın bölgesi başta olmak üzere vucutta sarkmalar oluşur , ani kilo vermek de kilodan dolayı genişleyen derinin  alt tabakasında yağ yakımı gerçekleşince deri sarkar ve cildin sıkılaştırılmasına gerek duyulur.

Günümüzde bir çok bölgesel sıkılaşma yöntemi bulunmaktadır.

Dermapen Uygulaması

Ameliyatsız bir uygulama olan dermapen aynı zamanda diğer uygulamalara göre daha kısa sürede sonuç veren bir tedavi yöntemidir. Dermapen uygulaması bir cilt yenileme işlemidir. cildin canlandırılarak gençleşmesi amacıyla uygulanmaktadır. Dermapen uygulaması,Bölgesel sıkılaşma sağlayan ,kolajen ve elastin üretimini artırmak amacıyla kendi onarım ve yenileme işlevini uyaran ve böylece doğal bir iyleşme süreci başlatan bir uygulamadır. Dermapen Ciltte belirgin sıkılaşma ve canlılık sağlar cildin elastik yapısını güçlendirir.

G5 Masajı İle Bölgesel Sıkılaşma

G5 sıkılaşma masajı kan dolaşımını ve lenfatik sistemi uyararak etki göstermektedir. Yeterli kan dolaşımının olmadığı bölgelerde dokular yeterli oksijeni ve besin maddelerini alamadığı için kendini onaramaz. Kan dolaşımının iyileşmesi ile beraber hem ciltte hem de kaslarda iyileşme sağlanır.

Doğum sonrası karın bölgesinde oluşan sarkmalar için de g5 masajı tercih edilmektedir. Doğum sonrası deri kendini çok zor toparlar bu sebeple kadınlar g5 sıkılaşma yöntemlerine başvurmaktadır.

G5 masajı, farklı cilt tiplerine göre başlıklar içeren aparatlar aracılığıyla titreşimler ve itme kuvveti uygulayan teknolojik masaj cihazı ile uygulamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir!