Bölgesel Zayıflama Göbek

Göbek bölgesindeki yağları eritmek için doğal yöntemleri denemek isteyen kişiler Yeşil çay, yaban mersini, elma sirkesi, Hindistan cevizi yağı, avokado, muz gibi yağ yakımı için tavsiye edilen besinleri tüketmeye özen göstermektedir.. Sadece beslenme alışkanlığını değiştirmek elbette göbek bölgesi yağlarını eritmek için yeterli değildir, aynı zamanda düzenli egzersiz yapmak da gerekiyor. Göbek bölgesindeki yağları eritmek her zaman insanları zorlamıştır çünkü eritmesi en zor bölgelerden biri göbek bölgesidir. Egzersiz ve diyetin işe yaramadığı noktalarda kişiler bölgesel zayıflama göbek bölgesi için farklı yöntemlere başvurmaktadır.

  • VShape, özellikle vücudunuzdaki lokal kiloları hedef alan bir yöntemdir. Bu uygulama vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, yağ hücresi zarlarını diğer hücre çeşitlerini etkilemeden titizlikle kesen akustik kesme dalgası ile başlıyor.Bunun yanında Unipolar radyo frekansı özelliği, cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı oluyor. Bu uygulama  yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, Göbek bölgesindeki yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor. deride bulunan kolajen dokuyu güçlendirmeyi hedefliyor, cilt altı bağ dokusunun yüksek ısı ile uyarılması sonucu iyileşme süreci yeniden başlıyor. 
  •  
    bölgesel zayıflama yöntemleriBölgesel zayıflama göbek aletlerinden en popüler olanları soğuk lipoliz ve power-plate isimli cihazlardır. Seçili bölgeye masaj yapılarak kan dolaşımı bir süre azaltılıp yağ dokusu soğuklaştırılarak uygulanan etkili ve çabuk sonuç veren bir uygulama metodudur
  • Klasik Liposuction yönteminde, yağlar cilt altından vakumlanarak alınır. Cerrahi işlemlerle yapıldığından hastanın iyileşme süresi uzundur Fakat, yeni geliştirilen ameliyatsız liposuction yöntemleri, cerrahi işlemlere gerek duyulmadan, kolay bir şekilde uygulanan yöntemlerdir. Bunlardan biri ;Ultrashapedir . Ultrashape yönteminde, ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalamak amaçlanır. Ses dalgaları, cildin altındaki yağ hücrelerine odaklanarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Hedeflenen bölgede bulunan damarlara, sinirlere ve cilde zarar vermeden sadece yağ hücreleri parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, metabolizmaya katılarak vücut dışına atılır. Ağrısız bir yöntem olduğu için anestezi kullanmaya gerek yoktur. Bölgenin büyüklüğüne göre işlem saati değişmektedir., bölgesel zayıflama Göbek için ortalama olarak 1,5 saat kadar sürmektedir. 15 gün ara ile seanslar uygulanmaktadır. ilk 2 haftadan sonra olumlu sonuçlar görülmeye başlanır fakat tam sonuç alınması için 3 seans sonrasını beklemek gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir!