Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Soğuk lipoliz işlemi bölgesel zayıflama yöntemleri arasındadır , bu uygulamada amaç yağların donarak parçalanması ve vücuttan atılmasıdır. Cryo Lipo adlı cihaz ile uygulananan bu yöntem ile bölgeye özel vakumlu başlıklar yerleştirilir. Vakumlu başlıklar bölgedeki yağları yakalar ve bu yağ kütlesini kademeli olarak bir süre soğuğa maruz bırakır. eksi 3 ila -7 derece arasında sıcaklığa maruz kalan yağlar kristalize olup parçalanır. Parçalanan yağlar da vücudumuzdan atılır. Böylece bölgesel zayıflama gerçekleşmiş olur.

G5 masajı ile bölgesel zayıflama ve sıkılaşma sağlanabilmektedir. G5 masajının ilk seansında gözle görülür bir sonuç almak mümkündür. Ancak en iyi sonuçlar üçüncü Seanstan itibaren alınır. Kalıcı bir sonuç almak için 3 ile 7 seans arasında uygulama yaptırmak gerekir

Titreşimli bir alet ile uygulanan masajla G5 bölgesel zayıflama ve selülit görünümünde azalma gerçekleşmesi amaçlanır. Bu uygulama için özel olarak gerçekleştirilen G5 başlığı ile uygulama yapılan bölgede kan akışı hızlandırılarak bölgesel zayıflama sağlanır.

Radyofrekans Uygulaması da bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yerini almaktadır. Bu uygulama ile ,Cihazın yaydığı  radyo dalgaları su moleküllerini ve iyonları harekete geçirir. Bu hareketlenmeye bağlı olarak ısı artışı meydana gelir. Isı artışına bağlı olarak da yağ dokularının zarları genişler ve içinde daha çok su, oksijen girer. Hücre içine giren oksijen ve su, yağ hücrelerini eritip parçalar. Radyofrekans yağ dokularının kendi içinde erimesini sağlar. Yağlar da terleme, idrar gibi doğal yollarla atılmaktadır

Bölgesel zayıflama için tercih edilen bir diğer yöntem de Emsculpt uygulamasıdır. Bu uygulama Kasları güçlendirilerek yağ yakımını desteklemeyi amaçlar. cihaz başlığı uygulama yapılacak bölgeye yerleştirilir. Burada gönderdiği dalgalarla kasların kasılmasını sağlar. Kaslar çalıştıkça enerji ihtiyacı artar ve bu enerji etrafındaki yağlardan karşılanmaya başlar. Bu şekilde bölgede yağ yakımı artarken kas yapımı hızlanır. Böylece bölgesel zayıflama sağlanır.

Dikkatinizi Çekebilir!