Bölgesel Zayıflama

 

Bölgesel zayıflama son zamanlarda bir çok yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar özellikle vücudunda dengesiz kilo ve yağ dağılımı olanların tercihidir. Bazı vücut tipleri orantılı olarak kilo almaz , bazı bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikir , örneğin bel kalça ve bacak bölgesi. Bu sebeple bu tip vücut tipine sahip insanlar yağ biriken bölgelere özel bir zayıflama ve incelme ihtiyacı duyar bu noktada başvurdukları yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

G5 Masajı ile Bölgesel Zayıflama

G5 Masajı titreşimli bir alet ile uygulanan bir masajdır , bu masajla bölgesel zayıflama mümkündür. Bu uygulama için özel olarak gerçekleştirilen G5 başlığı ile uygulama yapılan bölgede kan akışı hızlandırılarak bölgesel incelme sağlanır. G5 Masajı deri altındaki kasları uyararak harekete geçirir ve böylece yağ yakımı gerçekleşir. Aynı zamanda bu yöntem selülit gidermede de kullanılır.

Soğuk lipoliz işlemi

Soğuk lipoliz işlemi bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir , bu uygulamada amaç yağların donarak parçalanması ve vücuttan atılmasıdır. Cryo Lipo adlı cihaz ile zayıflaması istenilen bölgeye özel vakumlu başlıklar yerleştirilir. Vakumlu başlıklar zayıflaması istenen bölgedeki yağları yakalar ve bu yağ kütlesini kademeli olarak belirli bir süre soğuğa maruz bırakır. -3 ile -7 dereceye maruz kalan yağlar kristalize olup parçalanır. Parçalanan yağlar da vücudumuzdan atılır. Böylece bölgesel zayıflama gerçekleşir.

Saten Vücut Germe

Exilis Elite, saten vücut germe işleminde;  radyofrekans ve ultrason enerjileri ile yağ doku parçalanır. Bu uygulama bölgesel incelme sağlarken vücudun şekillenmesini de sağlamayı hedefler. Seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 seans yapılmaktadır. İşlem süresi bölgeye göre değişiklik gösterse de yaklaşık 45-60 dakikadır.

Lazer uygulamaları

Lazer uygulamaları ile de zayıflama incelme mümkündür. Problemli bölgedeki yağların lazer ışınları ile parçalanması sağlanır. Parçalanan yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. Seans sayısı ve işlem süresi kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bu yöntemler her ne kadar bölgesel incelme sağlasa da morbid obezite gibi durumlarda ve aşırı yağ kütlelerinde liposuction uygulamasına ihtiyaç duyulur. Liposuction uygulamasının ardından vücudun sıkılaşabilmesi ve toparlanabilmesi için destek tedavi olarak uygulanabilirler

Dikkatinizi Çekebilir!