G5 Bölgesel İncelme

G5 masajı ile bölgesel incelme son zamanlarda oldukça popülerdir. Özellikle vücudunda dengesiz kilo ve yağ dağılımı olanların tercihidir. Bazı vücut tipleri orantılı olarak kilo almaz , bazı bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikir , örneğin bel kalça ve bacak bölgesi. Bu sebeple bu tip vucüt tipine sahip insanlar yağ biriken bölgelere özel bir zayıflama ve incelme ihtiyacı duyar bu noktada başvurdukları yöntem de G5 bölgesel incelmedir. G5 masajının ilk seansında gözle görülür bir sonuç almak mümkündür. Ancak en iyi sonuçlar üçüncü Seanstan itibaren alınır. Kalıcı bir sonuç almak için 3 ile 7 seans arasında uygulama yaptırmak gerekir.

Titreşimli bir alet ile uygulanan masajla G5 bölgesel zayıflama ve selülit görünümünde azalma gerçekleşmesi amaçlanır. Bu uygulama için özel olarak gerçekleştirilen G5 başlığı ile uygulama yapılan bölgede kan akışı hızlandırılarak hem bölgesel incelme hem de selülit tedavisine yönelik etkili sonuçlar elde edilebilir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak kullanılan g5 masaj , G5 cihazıyla yapılmaktadır. Farklı başlıkları sayesinde vücudun farklı bölgelerine özel olarak uygulanabilen G5 masaj tekniğinde bu başlıklar titreşimsel hareketler ile uygulama bölgesinde gezdirilir. Hiçbir cerrahi müdahale olmadan g5 bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi imkanı sunduğu için özellikle tercih edilen bu masaj tekniğinin etkilerini arttırmaya yönelik uygulama esnasında özel kremler veya aromaterapi yağlarından da faydalanılabilir.

G5 uygulama süresi Yaklaşık olarak yarım saattir. G5 etkili bir yöntemdir fakat etkilerinin tam olarak görülebilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir.  Bununla beraber kişilerin aynı zamanda beslenmelerine dikkat etmeleri ve spor yapmaları gerekmektedir. Ayrıca bu masajın soğuk lipoliz, endopeel vb. uygulamalar ile kombine edilmesi ile üst düzey sonuçlar elde edilmesi de mümkündür.

G5 Masaı Hangi Bölgelere Uygulanır

G5 masajı fazla miktarda yağ birikiminin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilir. Özellikle tercih edildiği bölgeler arasında ise kalça, bacak ve karın gibi bölgesel yağ birikiminin sık rastlandığı alanlar bulunur. Uygulama bölgesine göre özel başlıklar kullanılır ve seans sayısı da buna göre farklılık gösterir.

G5 Kimlere Uygulanmaz

G5 masajı basit bir uygulama gibi görülse de herkes bu masaj için uygun değildir. Bazı özel durumlar ve sağlık sorunları söz konusu olduğunda bu yöntem tavsiye edilmez. Hamileler, yeni doğum yapmış kadınlar, emziren kadınlar, kan şekeri kontrolü sağlanamayan diyabet hastaları, epilepsi hastaları ve kanser hastaları G5 masajı yaptırmamalıdır. Bununla beraber bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızın kesin olarak belirlenmesi amacıyla doktorunuza danışmalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir!