G5 Uygulaması

G5 uygulaması son zamanlarda oldukça popülerdir. Özellikle vücudunda dengesiz kilo ve yağ dağılımı olanların tercihidir. Bazı vücut tipleri orantılı olarak kilo almaz , bazı bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikir , örneğin bel kalça ve bacak bölgesi. Bu sebeple bu tip vücut tipine sahip insanlar yağ biriken bölgelere özel bir zayıflama ve incelme ihtiyacı duyar bu noktada başvurdukları yöntem de G5 uygulaması olmaktadır.

G5 Uygulaması, farklı başlıkları sayesinde vücudun farklı bölgelerine özel olarak uygulanabilen masaj tekniğidir, G5 aletinde masaj başlıkları bulunur bu başlıklar titreşimsel hareketler ile uygulama bölgesinde gezdirilir. Hiçbir cerrahi müdahale olmadan g5 bölgesel zayıflama ,selülit tedavisi ve bölgesel sıkılaştırma yapılır.

Özellikle doğum sonrası karın ve bel bölgesinde biriken yağı eritmek zordur. Vücudun diğer bölgeleri eski haline dönse de bu bölgede zayıflama söz konusu olmayabiliyor bu sebeple doğum yapan kadınlar karın bölgesi için g5 uygulamasını tercih etmektedir aynı zamanda basen bölgesi sorunları, bacak ve kalçalarda oluşan selülit için de tercih edilen g5 uygulaması bu alanda bir kaç seans sonrası etkisini göstermeye başlamaktadır. Fakat tek başına yeterli değildir , bu uygulamaya aynı zamanda beslenme alışkanlığını değiştirmek de eşlik etmelidir. Bol su içmeniz de önemlidir.

G5 uygulaması sadece masaj ve titreşimle uygulansa da herkes için uygun olmayabilir örneğin ;Bazı özel durumlar ve sağlık sorunları söz konusu olduğunda bu yöntem tavsiye edilmez. Hamileler, yeni doğum yapmış kadınlar, emziren kadınlar, diyabet hastaları, epilepsi hastaları ve kanser hastaları G5 masajı yaptırmamalıdır. Bununla beraber bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızın kesin olarak belirlenmesi amacıyla doktorunuza danışmalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir!