Vücut Şekillendirme ve Bakım Uygulamalarımız
buz lazer epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

BUZ Lazer Epilasyon – Yeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon Nedir?

Yeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon, ağrısız, etkili sonuçlar veren en konforlu ve son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Farklı yapıları hedefleyen ve farklı dalga boylarına sahip olan bu yöntem, istenmeyen tüyler için kesin bir çözüm sunar. Yeni Nesil Buz epilasyonu büyük yüzeyleri hedef aldığından, her atışta çok daha fazla tüy folikülüne ulaşır.

Diğer tüy alma yöntemleriyle karşılaştırıldığında, seanslar daha kısa sürer. Ortalama seans süresi 30 dakika / 40 dakika arasındadır. Seans sayısı da düşüktür. Ortalama 5/6 seans sonrasında istenmeyen tüylerde gözle görülür azalma sağlanır. Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyonda atışlar seri halinde yapılır ve tüy foliküllerini yavaşça ısıtır. Buz başlığı sayesinde, soğutma işlemi acıyı ve rahatsızlığı minimuma indirir.

Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir mi?

Kadınların rahatsızlık duyduğu bölge yüz bölgesidir.

Birçok kadın için görsel sorunlara neden olan bıyık ve sakal büyümesi, aynı zamanda psikolojik rahatsızlığa yol açar.

Yüz bölgesindeki tüyler, hormonlara duyarlı olmaları nedeniyle derin köklere sahiptir.

Yüz bölgesi için uygun epilasyon seçilmezse, tüy folikülleri muhtemelen yeniden uyarılacak ve uygulanan epilasyon başarısız sonuçlar verecektir.

Yeni Nesil Buz başlıklı epilasyon, cilde hafif ve zayıf tüylerde bile etkili olduğu için yüz bölgesinde istenmeyen tüyler için kalıcı bir çözümdür.

Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyon etkili midir?

Yeni Nesil Buz epilasyonu, hem ince hem de sert tüyler için çözüm sunan, vücuttaki tüm tüy yapılarında etkilidir. Son teknoloji cihaz, istenmeyen tüyler üzerinde etkilidir.

Hamile kadınlar Yeni Nesil Buz Epilasyonu yaptırabilir mi?

Her ne kadar teknoloji ne olursa olsun, ışıkla tüy alma hamile kadınlar için uygun değildir. Hamilelik öncesi ve sonrası güvenle yaptırılabilir.

Yeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yapılabilir?

Yeni Nesil Buz Epilasyonu işlemlerinde, ağrısız ve sancısız işlemler olduğu için ciltte tahriş oluşmaz. Düşük dozda ve sık tekrarlamayla uygulanan işlem, cilde zarar vermez. Buz başlığı sayesinde, dört mevsim kolayca yaptırılabilir. Cilt tonunuzun ne olduğu önemli değil. Epilasyon sonrası güneşlenmek isteyen kişilerin yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanmaları gerektiği unutulmamalıdır.

Normal koşullarda, cilt sağlığımız için güneş koruyucu kremlerin kullanılması önerilir.

Yeni Nesil Buz Epilasyonu Erkekler İçin Uygun mudur?

Son yıllarda erkekler de istenmeyen tüyler için tüy alma yöntemlerine başvurmuştur. Yeni Nesil Buz Epilasyonu, buz başlığı sayesinde ağrı hissi en aza indirildiği için erkekler için de çok uygun bir yöntemdir. Erkekler, kadınlar gibi, tüy yoğunluğundan veya cilt renginden bağımsız olarak Yeni Nesil Buz Epilasyonu yaptırabilirler.

Yeni Nesil Buz Epilasyonu Sağlığa Zararlı mıdır?

Yeni Nesil Buz Epilasyonunun herhangi bir sağlık sorununa neden olabileceğini kanıtlanmamıştır. Düşük seviyelerde ve sık aralıklarla uygulanan işlemler iç organlara ulaşmaz ve ciltte en az seviyede tahrişe yol açarak herhangi bir sağlık sorunu oluşturma olasılığı düşüktür. Diğer normal koşullarda uygulanan tüy alma yöntemlerinde ise; ciltte tahriş ve kızarıklık görülebilir.

Ancak, Yeni Nesil Buz Epilasyonunun soğutma özelliği sayesinde cilt tahriş olmaz.

Cilt yapısı hassas olan kişilerde, hafif bir tahriş olabilir. İşlem sonrası birkaç gün içinde cilt sakinleşir ve geçer. Tedavi edilecek bölgede yara veya diğer sağlık sorunları varsa, işlem gerçekleştirilmez.

Mevsime bakılmaksızın, buz epilasyonunun uygulandığı bölge, işlem sonrası doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Buz epilasyonundan sonra, mümkünse o gün duş alınmaması önerilir. Duş alma gibi bir gereklilik varsa, duş jeli kullanmadan işlem sonrası 4/5 saat sonra ılık bir duş alınması önerilir.

Bunların dışında, Yeni Nesil Buz Epilasyonu sağlığa zararlı değildir.