Derin Kırışıklıklara Çözüm

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt kolajen kaybına uğradığından kırışıklar oluşmaya başlar. Aynı zamanda vücut bir çok vitamini artık depolayamaz hale geldiğinde cilt sağlığı bozulmaya yüz tutar. Bununla birlikte çevresel faktörler , dengesiz beslenme ve düzensiz uyku da cilt sağlığını olumsuz etkiler. Başta alın bölgesinde, dudak kenarlarında ve göz bölgesinde olmak üzere derin kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu derin krışıklıklarla sadece kırışık kremleri kullanarak başa çıkmak pek mümkün değildir.Bu sebeple pek çok kişi son dönemde oldukça popüler olan ve iyi sonuçlar elde edilen kolajen ip uygulamasına başvurmaktadır. Kolajen ip derin kırışıklıklara direkt uygulanan ve oldukça doğal yöntemlerle kolajen üretimini destekleyerek bu derin kırışıkları ortadan kaldıran bir yöntemdir

Kolajen ip, ciltte oluşan kırışıklara, mimik kırışıklarına , ciltte sarkmalara ve derin kırışıklara karşı uygulanan bir yöntemdir. Kolajen İp uygulaması Estetik ve botoks işlemlerinden oldukça farklıdır, ağrısız , iğnesiz bir uygulamadır. Kolajen İp uygulaması herhangi bir yan etkisi olmayan ve oldukça etkili bir yöntemdir .

Kolajen İp Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde cildi temizleme ve arındırma gibi işlemler yapılmaktadır. Cildin işleme müsait olması durumunda dermapen yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor.Sonrasında kolajen ipler, ciltte yer alan kırışıklıklara yerleştirilir ve masaj yöntemi ile işlem uygulanmaya başlanır.Masajdan hemen sonra soğuk ultrason kullanılarak kolajenin bölgede kalıcı olması sağlanır.Sıralanan bu uygulamalar, ortalama bir işlem adına açıklanmıştır. Cilt tipi ve seans durumuna göre uygulanacak olan adımlar değişiklik gösterebilmektedir.