Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları

Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları

Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal sonucu olarak kabul edilir ve kırklı yaşlardan sonra belirgin hale gelmesi doğal olarak karşılanır .Ancak bazı durumlarda genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları gözlenmektedir. Genetik sebeplerden dolayı yada cildin olağan dışı Kuru olması, göz çevresi kırışıklığına sebep olabilmektedir , aynı zamanda güneşe uzun süre korumasız maruz kalmak ve cilt sağlığını koruyacak şekilde beslenmemek de genç yaşta göz çevresi kırışıklarına sebep olmaktadır .Göz çevresini düzenli nemlendirmek oluşabilecek kırışıkları önlemek ya da oluşan kırışıklıkları yok etmek için önemlidir

Göz çevresi kırışıklıkları, cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşur bu da yaşlanmaya bağlı gelişen bir durum olsa da genç yaşta cildin kolajen kaybı yaşaması sebebiyle bu kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır.

Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları için Çözüm

Kaz ayağı kırışıklıkları için masaj yöntemlerini deneyebilirsiniz. Masaj cildinizin altındaki kas dokusunu harekete geçirerek daha gergin olmasını sağlayacaktır. Uyku düzeni önemlidir, ihtiyacınız kadar uyuduğunuzdan emin olmalısınız. Güneşin yaydığı UVA ışınları kırışıklığa sebep olduğu için, yıl boyunca cilt tipimize uygun güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Cildi temizledikten sonra, nemlendirici kullanarak cildinizin kurumasını engelleyin ve yeterince nemlendirdiğinizden emin olun.Kendiniz kaz ayakları için evde maske yapabilirsiniz. Doğal malzemelerden hazırlanmış bu maskeler sadece kaz ayakları için değil tüm cildiniz için de yararlı olacaktır. Ayrıca yeterli miktarda su tüketmek cilt sağlığı için önemlidir.

Dikkatinizi Çekebilir!