Göz Altı Çizgileri

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetini kaybetmeye başlar. Güneşe korumasız uzun süre maruz kalma, çevresel faktörler ve genetik yapınız sebebiyle yüzünüzde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasında önemli rol oynar. Göz çevrenizdeki cilt, daha erken yaşlanma belirtileri gösteren bir bölgedir, çünkü göz kürenizin altında periorbital boşluk kan damarları olan ince bir cilttir. Gözlerinin altında çizgiler olması, yaşlanmanın normal bir parçasıdır.

Zararlı ultraviyole (UV) ışınları cildinizdeki kolajeni parçalar. Kolajen, cilt dokunuzdaki ana proteindir ve yüz yapınızın zamanla ayakta kalmasının anahtarıdır. Ultraviyole ışınları, korunmasız güneşe maruz kalmanın yanı sıra güneşsiz bronzlaşma yataklarından gelebilir. UV ışınlarına korunmasız maruz kalma, cildin ve kırışıklıkların daha erken belirmesine neden olur.

Kolajen İp Uygulaması YaptıranlarGöz Altı Çizgileri İçin Çözüm

  • Bazı yüz egzersizlerinin gözlerinizin altındaki cildi sıkılaştırmada ve göz altı kırışıklığını önlemede etkili olduğu gözlemlenmektedir.
  • Alerji cildinizin kurumasına neden olabilir. Alerji semptomlarını tedavi etmek yüzünüze daha rahat bir görünüm kazandırabilir ve ayrıca uzun vadede gözünüzün altındaki cildi koruyarak göz altı kırışıklığını tedavi eder.
  • Yeni hücre büyümesini desteklemek için gözlerinizin altında oluşan kuru cildi nazikçe peeling yöntemiyle yenileyebilirsiniz
  • Nem eksikliği, göz altı kırışıklığının görünümünü artırabilir. Dolaşımı ve yeni hücre büyümesini teşvik ettiği gösterilen içerikler açısından zengin nemlendiricileri deneyin.
  • Cildinizi UV ışınlarından koruyarak ince çizgilerin oluşmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Özellikle güneşli olmasa bile, dışarı çıkarken her zaman en az 30 SPF içerikli güneş kremleri kullanın.
  • C vitamini, A vitamini ve E vitamini, cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu vitaminler açısından zengin yiyecekleri diyetinize dahil ederek, cildinizin sağlıklı yeni hücreler oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir!