Cilt Lekeleri İçin Serum

Cilt lekelerine sahip kişi C ve E vitamin içeren serum kullanması gerekir.

Cilt Lekeleri İçin C vitamini İçeren Serum

  • C vitamini antioksidan özelliğe sahiptir. Bu sebeple cildi aydınlatır ve ciltte tazelenmiş bir etki yaratır. Hem yorgunluk hem de stres ile ortaya çıkan cilt sorunlarının çözülmesini destekler.
  • C vitamini serumu cildin vitamin ihtiyacını gidermeye yardımcı olur. C vitamini serumunun en büyük faydalarından biri leke görünümünü azaltmaya yardımcı olmasıdır.
  • Cildin sağlıklı ve canlı görünüme kavuşmasını sağlar. Ciltte oluşan pigmentasyon dengesizliğiyle savaşır. Kolajen üretimi destekler. Böylelikle cilt daha genç bir görünüme kavuşur.
  • C vitamini serumları tüm cilt tiplerine uygundur. Cildiniz kuru da olsa yağlı olsa karma da olsa kullanabilirsiniz. Çünkü C vitaminin hiçbir zararı yoktur. Hassas cilt tipi bile buna dahildir
  • C vitamini serumu Ciltte hızlı bir şekilde emilir. Ciltte yağlanmaya sebep olmaz. Ciltte oluşan renk düzensizliğini dengelemeyi amaçlar

Cilt Lekeleri İçin E Vitamini İçeren Serum

E Vitamini serumu cildinize hasar verecek serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye destek olur. Özellikle bu etkisiyle cildinizdeki sebum üretimini dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Böylece çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

E vitamini, diğer bir adıyla “alfa-tokisferol” içeren antioksidan etkili cilt bakım serumları E vitamini serumlarıdır. E vitaminini besinlerden karşılayabildiğiniz gibi, cilt bakımında E vitamini yağı gibi E vitamini içeren ürünlerle de sağlayabilirsiniz. Cildinizde antioksidan ve anti aging etki gösterecek E vitaminini, en yoğun ve en hızlı şekilde güzellik rutininize eklemek içinse serum formüllerden yararlanabilirsiniz.

Serum E vitamini, cildinizin kurumasını engelleyici özelliğe sahiptir. Yoğun bir şekilde nem sağlar ve bu nemi cildinizde tutar. Kuru bir cilde sahipseniz ya da mevsimsel cilt kurulukları yaşıyorsanız E vitamini serumu rahatlıkla bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Kuru ciltler leke oluşumuna ve tahrişe daha müsaittir bu sebeple cildinizi nemli tutmanız önemlidir.

E vitamini serumunun cildinizdeki kızarıklıkları, tahrişleri, lekeleri, renk eşitsizliklerini iyileştirici ve onarıcı etkisi vardır.

Dikkatinizi Çekebilir!