Cilt Lekeleri İçin

Cilt Lekeleri İçin

Cilt Lekeleri İçin C vitamini Serum

  • C vitamini antioksidan özelliğe sahiptir. Bu sebeple cilt lekeleri için alınması gerekir , cildi aydınlatır ve ciltte tazelenmiş bir etki yaratır. Hem yorgunluk hem de stres ile ortaya çıkan cilt sorunlarının çözülmesini destekler.
  • C vitamini serumu cildin vitamin ihtiyacını gidermeye yardımcı olur. C vitamini serumunun en büyük faydalarından biri leke görünümünü azaltmaya yardımcı olmasıdır.
  • Cildin sağlıklı ve canlı görünüme kavuşmasını sağlar. Ciltte oluşan pigmentasyon dengesizliğiyle savaşır. Kolajen üretimi destekler. Böylelikle cilt daha genç bir görünüme kavuşur.
  • C vitamini serumları tüm cilt tiplerine uygundur. Cildiniz kuru da olsa yağlı olsa karma da olsa kullanabilirsiniz. Çünkü C vitaminin hiçbir zararı yoktur. Hassas cilt tipi bile buna dahildir

Cilt Lekeleri İçin E Vitamini Serum

Cilt lekeleri için E vitamini alımı önemlidir. E Vitamini serumu cildinize hasar verecek serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye destek olur. Özellikle bu etkisiyle cildinizdeki sebum üretimini dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Böylece çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

E vitamini, diğer bir adıyla “alfa-tokisferol” içeren antioksidan etkili cilt bakım serumları E vitamini serumlarıdır. E vitaminini besinlerden karşılayabildiğiniz gibi, cilt bakımında E vitamini yağı gibi E vitamini içeren ürünlerle de sağlayabilirsiniz. Cildinizde antioksidan ve anti aging etki gösterecek E vitaminini, en yoğun ve en hızlı şekilde güzellik rutininize eklemek içinse serum formüllerden yararlanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Kolajen

Pürüzsüz bir cilt için Kolajen takviyesi almak önemlidir. Cilt için kolajen kullanmak isteyenlere Tip 1 kolajen önerilmektedir. Kolajen tip 1;ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Bu sayede daha pürüzsüz ve sıkı bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlar. Cilt kasları ve yapısını bir arada tutan tip 1 kolajen aynı zamanda cilt kırışıklıklarına karşı etkili bir proteindir. Cildin daha esnek ve daha canlı olmasını sağlar. Aynı zamanda cildin kolajen eksikliği yaşaması lekelenmelere de sebep olur. cilt lekeleri için kolajen desteğiyle ciltteki lekelerden kurtulmak mümkündür.

Ciltte sarkmalar, çatlaklar ve selülit gibi sorunlar için tercih edilen tip 1 kolajen vucudumuzda en çok bulunan proteindir fakat yirmili yaşlardan sonra kolajen kaybı yaşanmaya başlar ve bu sebeple takviye olarak alınması gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir!