Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer

Cilt lekeleri ,kadın , erkek herkes için ve her yaşta rahatsız edicidir. Sivilce lekesi, güneşe maruz kalmaktan dolayı oluşan güneş lekesi , doğum sonrası oluşan lekeler, yanık lekeleri, yaşlılığa bağlı olarak gelişen kahverengi lekeler, çiller ve alerjik reaksiyon sonucu çıkan lekeler için kişiler yüzdeki lekeler nasıl geçer sorusuna yanıt aramaktadır. Cilt lekeleri için doğal çözümler ve çeşitli tedavileri sizin için derledik;

Yüzdeki Lekeler için Tedavi

  • Dermapen uygulaması Kolajen üretimini tetikleyerek doğal iyileşme süreci başlatır. Aynı zamanda Doku hasarını giderir, yeni ve sağlıklı doku oluşumu sağlar.
  • Fraksiyonel lazer tedavisi
  • Enzimatik peelingler yani cildin üst tabakasını soyarak yenileme işlemi

Yüzdeki Lekeler İçin Doğal Çözüm

Yoğurtlu Karbonatlı Maske

Yüzdeki lekeler nasıl geçer diyorsanız, bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Bir çay kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Sonrasında yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Ardından 15 dakika yüzünüzde bekletip yıkayın. 15 günde bir uygulanabilir.

Elma Sirkesi.

Antibakteriyel özelliği olan  elma sirkesi, sivilce lekelerini geçirmektedir.

Ayrıca düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri  yok etmektedir.  bir çorba kaşığı suya bir şeker kaşığı sirke koyup karıştırın ve yüzünüze pamuk yardımıyla sürüp sonrasında yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi

Havucu rendeleyip suyunu sıkın ve bir şeker kaşığı zeytin yağı ekleyip karıştırın ardından yüzünüze sürün  . Göz ve dudak çevresi dışında yüzünüze uygulamalısınız.

Maden Suyu

İlk başta bir fincan maden suyu ile bir fincan elma sirkesini karıştırmalısınız.Günde yatmadan evvel pamuk yardımı ile yüzünüze uygulamalısınız. Yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.Öğleden önce ve sonra olmak üzere iki kere uygulayabilme şansınız da vardır. Taze hazırlamanız önerilir.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı son yıllarda leke tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Doğası gereği antibakteriyel ve anti-inflamatuar olan çay ağacı yağı, akne ve pigmentasyonunu azaltmak için kullanılır. Cildi güneşin zararlarından korur. Böylece cildinizde kahverengi lekeler oluşmayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir!