Göz Çevresine Dermapen Uygulaması

Göz Çevresine Dermapen Uygulaması

Göz çevresine dermapen uygulaması mümkündür, Göz çevresine özel çaptaki mikroro iğneler sayesinde göz çevresi cildinde mikrokanallar açılıp özel serumlarla tedavi yapılabilir. Bu sayede göz çevresindeki pigmentayon ve ince kırışıklıklar tedavi edilebilir. Dermapen saç, yüz, gözaltı ve vücut için ayrı başlıkları ve mikro iğneleri vardır. Dermapen gözaltı morlukları, göz çevresi kırışıklıkları, gözaltı torbaları gibi sorunlara karşı tedavi edicidir.

Göz Çevresine Dermapen Uygulaması

Cildin doğal onarım sürecini tetiklemeye dayanan dermapen uygulaması tüm cilt sağlığı üzerinde iyileştirici etki gösterir. Ancak sıklıkla yaşlanmaya bağlı kırışıklık, ton eşitsizliği, güneş lekesi, genişlemiş gözenekler ve yara izi ,sivilce izleri, vücut çatlakları, yaşlanmaya bağlı sarkma ve ciltte cansızlık gibi kalıcı cilt problemleri için tercih edilmektedir,

Göz çevresi dermapen uygulaması güvenli bir uygulamadır, cildin doğal onarım sürecini destekleyerek tedavi olanağı sunmaktadır.

Göz Çevresine Dermapen Uygulaması Kaç Seans Yapılır

Seans sayısı bölgenin hasarına , kırışıklığın yoğunluğuna ve kişinin iyileşme sürecine göre değişiklik gösterir. Dudak kenarları, göz çevresi gibi hassas cilt bölgelerine yapılan dermapen uygulamalarında cihaz şiddeti en minimal düzeyde tutulacağı için bu bölgelerin diğer bölgelere kıyasla daha geç iyileşeceği göz önüne alındığında bu bölgedeki seansların daha uzun sürdüğü söylenebilir.

Göz Çevresi Dermapen uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

  • İşlem sonrası tedavi edilen bölgeye kirli ellerle dokunmayın. Dermapen işlemi sebebiyle Hassaslaşan cilt uygulama sonrası mikrop kapmaya müsaittir. 
  • Kızarıklık geçene kadar cilt bakım ürünleri kullanmayın ve işlem sonrası ilk 24 saat boyunca makyaj yapmaktan kaçının
  • Dermapen işleminin yapıldığı bölgedeki kızarıklıklar düzelene kadar sauna, sıcak banyo ve egzersiz yapmaktan kaçınının
  • İşlemden sonra en az 2-3 hafta süreyle yoğun güneş ışığına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçının.
  • Dermapen uygulaması sonrası peeling gibi cildi tahriş edecek cilt bakımlarından kaçının. Cildinizi temizlerken cildinize hassas davranmalısınız. Alkol içeren temizleme ürünlerinden uzak durmanızda fayda vardır.

Dikkatinizi Çekebilir!