Yüzü Gençleştirme

Yüzü Gençleştirme

Yüzü Gençleştirme.. Gençleşmenin püf  noktası yüzün derin dokularında kolajen üretimini desteklemek ve medikal estetik uygulamalarla cilt altı dokulara nüfuz etmektir.

Yüzün yaşlanması, cilt yüzeyinde kırışıklıklar ve sarkmalar şeklinde karşımıza çıkmadan önce deri altındabaşlar .Kolajen ile hem beslenme yoluyla ağızdan hem de cilt bakımları ile haricen, çift yönlü bakım ve beslenme ile cildin alt katmanlarında başlayan yaşlanmayı tersine çevirebilir, gençleşmesini sağlayabiliriz. 

Yüzü Gençleştirme

Kolajen üretiminin her yıl giderek azalmasına ve belli bir yaştan sonra artık yetersiz hale gelmesine bağlı olarak cildin alt katmanlarında başlayan hücresel kayıp, cildin sıkılığını kaybetmesine neden oluyor. Derinin sarkmaya başlamasıyla birçok yaşlanma belirtisi hızla ortaya çıkıyor

Yüzü Gençleştirme için bir uygulama seçmeden önce bu hususları göz önünde tutmakta fayda var;

  • Uygulama seçerken hekim denetiminde uzman estetisyenlerden destek alın.
  • Konsültasyon yapılmadan herhangi bir uygulama yaptırmayın.
  • Sağlık açısından uygun, klinik ortamlarda uygulama yaptırın.
  • Cilt sorununuzu ve beklentinizi net bir şekilde ifade edin ve anlaşıldığından emin olun.
  • Güveninizi kazanmış bir klinikle sürekli çalışmak, cildinizi bilen kişiler tarafından takip edilmenizi sağlar. Böylece adım adım ilerleyen, size uygun protokollerle cildiniz hırpalanmaz, gerçekten her geçen gün gençleşir.
  • Popüler bir uygulamayı değil sizin için en uygun olan uygulamayı tercih ettiğinizden emin olun.

 

Yüzü Gençleştirme için son dönemde oldukça popüler olan ameliyatsız iğnesiz bir uygulama olan Kolajen İpi Deneyebilirsiniz. Peki Kolajen ip uygulaması nasıl yapılır;

Uygulama öncesinde cildi temizleme ve arındırma gibi işlemler yapılmaktadır. Cildin işleme müsait olması durumunda dermapen yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor.Sonrasında kolajen ipler, ciltte yer alan kırışıklıklara yerleştirilir ve masaj yöntemi ile işlem uygulanmaya başlanır.Masajdan hemen sonra soğuk ultrason kullanılarak kolajenin bölgede kalıcı olması sağlanır.Sıralanan bu uygulamalar, ortalama bir işlem adına açıklanmıştır. Cilt tipi ve seans durumuna göre uygulanacak olan adımlar değişiklik gösterebilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir!