İPEK KİRPİK

İpek kirpik Nedir ?

Saf ipekten imal edilen göz yapısına göre diğer kirpiklerin arasına teker teker uygulanan kirpik uygulamasıdır.

 

İpek Kirpiği Kimler Yaptırabilir?

Kirpikleri ince olanlar, kirpikleri açık renk olanlar, seyrek kirpikleri sahip olan kişiler tercih edebilir. Bu uygulama sayesinde kirpikleriniz zayıfsa ya da beklenmedik bir biçimde hasar görmüşse, kısa bir sürede eskisinden daha etkileyici kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 

İpek Kirpik DILAY SAHIN cosmetics'te Nasıl Uygulanır?

· Almanya'dan gelen Augenmanufaktur kirpiklerimiz ile bire bire, 2d,3d,4d,5d,6d kirpik ve volume kirpik uygulamaları kendi kirpiğiniz gibi ince, varlığını hissetmeyeceğiniz şekilde uygulanır.

· Uygulamada kullanılacak kirpik sayısı kişinin ihtiyacı, göz yapısı ve isteğine göre değişkenlik gösterebilir. 50-80 arası ipek kirpik telinin uygulanması idealdir.

· Kişinin istediği yoğunlukta ve uzunlukta kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcı ile tek tek yapıştırılır ve kişinin kendi kirpikleri zarar görmeden uygulanır.

 

İpek Kirpikler Nasıl Çıkarılır?

Bu işlem evde tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değil. Çıkarma işlemi için de uygulama yapılan kişilerin profesyonelce çıkarılması gerekir. Çıkarıldıktan birkaç saat sonra kendi kirpiklerinizin toparlanması için birkaç gün kozmetik ürünler kullanmamanız öneriliyor.

 

Uygulama Süresi ve Kalıcılığı Ne Kadardır?

Gözlerden birine ipek kirpik uygulamanın yapılma süresi yaklaşık 45 dakika sürüyor. Yani uygulama için randevu aldığınızda yaklaşık 2 saat süren bir uygulama sizi bekliyor. Bu kadar ince işçilik ve zaman alan uygulamanın kullanım süresi ise maksimum 6 ay. 6 ay elbette kısa bir süre değil ama bu zaman boyunca kirpiklerinizin sağlıklı kalabilmesi için belirli aralıklarla bakım yaptırmanız gerekiyor.

 

İpek Kirpikler Eklenirken Merak Edilenler

· İpek kirpiklerin bakımını zamanında yaptırdığınız sürece uzun süre doğal görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

· Sonra ki 48 saat kirpiklerinize su değmemeli, ovuşturmamalı,kıvırıcı aparat ve maskara kullanılmamalıdır.

· İpek kirpik kendi kirpiklerinize zarar vermez.Uygulamada kullanılan yöntem bir tür yapıştırma işlemi acıtmamakla birlikte, kişinin kirpikleri yakın bölgeye temas edildiği için tek tük dökülebiliyor. Kendi kirpikleriniz belirli aralıklarla zaten döküldüğü için bu problem yaratmıyor. Uygulamanın kirpiklerin bulunduğu bölgelerle ve kıl kökleriyle ilgisi yok. Kendi kirpikleriniz çıkmaya devam ediyor.

· Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer hususta uyurken kirpiklerinizin yastığa temas etmemesi gerektiğidir.

· İpek kirpiklere makyaj yapılması önerilmiyor. Günlük kullanılan makyaj ürünlerinde içeriğindeki yağ bazı, kullanılan yapıştırıcının etkisini azaltıyor, kirpiklerin daha erken çıkmasında sebep oluyor.

BİZDEN HABERLER!

© 2018 DILAY SAHIN cosmetics - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.