KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Kalıcı makyaj kaş, kirpik ve dudak bölgelerine oldukça sık uygulanan ama bunların dışında da istenilen yerlere, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle uygulanır.

 

Dudak için Kalıcı Makyaj
Kalıcı makyaj mikro pigmentuygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir. Uygulamada kullanılacak ürünler bitkiseldir ve alerjik reaksiyon göstermez.
Uygulamada kullanılan ürünler bitkisel olduğu için ciltten atılımı kendi kendine olmaktadır ve yavaş yavaş silinir.
Kalıcı makyajı kullanma süresi kişiden kişiye göre farklılık gösterir kişinin cildinin yapısı, yaşı , yaşadığı çevresel
faktörler bu işlemde değişkenlik gösterir.
Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı
makyaja rötuş yapılması gerekir. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.
Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj diğer uygulamalara göre çok daha fazla renk seçeneğine sahiptir. Kişinin isteğine göre değişkenlik gösteren renk seçenekleri vardır. Kişi kendi doğal rengini belirtmek isterse yada farklı bir renk uygulamak isterse her şekilde uygulama yapılabilir. Dudak çizgisinden başlanarak dudak iç kısımlarına kadar
devam eden bu makyaj uygulaması aynı zamanda dudağa dolgunluk da kazandırmaktadır.

 

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?
Makyaj yapılırken bölge Lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu yüzden ağrı hissedilmez. Uygulama sırasında hafif bir titreşim hissi oluşabilir.

 

Eyeliner için Kalıcı Makyaj
Tıpkı kaş makyajı gibi kalıcı eyeliner uygulaması da yapılır. Kalıcı makyaj uygulamalarında eyeliner makyajı çok daha dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Tam kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner makyajında istediğiniz her renk uygulanabilmektedir. Genellikle siyah renk tercih edilse de kahverengi ve lacivert eyeliner da tercih edilen diğer renkler arasındadır. Kalıcı eyeliner makyajı, makyaja yeni başlayan ve eyeliner sürmekte zorluk çeken kişiler için de oldukça pratiktir.

 

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Uygulama için özel olarak tasarlanmış, bir el büyüklüğündeki basit bir alet ve iğne ucu ile, cilt altına zerk edilecek boya alınarak, deri altına uygulanır.

 

İşlem Ağrılı mıdır?
Çoğunlukla hafif acılı ya da hiç acısız bir işlemdir ancak ağrı eşiği düşük kişiler için uygulamadan önce uygulama
bölgesine uyuşturucu özellik gösteren Emla Krem tarzı ilaç işlemi yapılabilir.

 

Kalıcı Makyajı Kim Yapabilir?
Kalıcı makyaj uygulamaları, uygun ortamlarda - tercihen steril güzellik salonları v.b. - ve yetkin kişiler tarafından yapılmadılır. Sertifikalı kalıcı makyaj kurslarından gereken belgelere sahip kişiler tarafından yapılması gerektiği gibi, uygulayacak kişinin estetik ve güzellik anlayışı, simetri algısı ve el becerisi de oldukça önem taşımaktadır.

 

Kalıcı Makyajdan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Kalıcı makyajın başarısı, yapacak kişinin becerilerine bağlı olduğu kadar, uygulama sonrası gereken bakımın düzenli ve doğru şekilde yapılmasıyla da doğrudan ilişkilidir. Örneğin en sık yapılan kalıcı makyaj uygulaması olan kaş kontürü uygulamasından hemen sonra, bir takım yara kremleri ve nemlendirici özellikli kremlerle, makyaj uygulaması yapılan bölgeyi sürekli olarak ortalama olarak 4-5 gün boyunca nemli tutmalısınız.
Kabuklanma olan bölgelerdeki kabukları soymamalı, kendiliğinden, doğal süreç halinde kabukların düşmesine müsaade etmelisiniz v.b.

 

Kalıcı Makyaj nedir ?
Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir. Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.
Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir.
Kalıcı Makyajile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir.
Kalıcı makyajda Kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu
açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.

 

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?
Makyaj yapılırken bölge Lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu yüzden ağrı hissedilmez. Uygulama sırasında hafif bir titreşim hissi oluşabilir.

 

Kaş Kontürü
Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına
sahip olmanızı sağlayabilir.
Kalıcı Makyaj ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

Kaş Kontürü Kimlere Uygulanır ?
Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler,
Seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler,
Daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler,
Kaşlarını vurgulamak isteyenler,
Kaşlarını almakta ve şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar,
Bozuk kaş şekli olanlar.

 

Eyeliner Uygulaması
Kalıcı Makyaj eyliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir,
kücük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan
bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur.
İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünsede zamanla renkler orjinal hale gelecektir. Koyu tonlar artık kaybolmuş olacak. İşlem sonrası uzmanınız tarafından size verilen melhem düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalı.

 

Dudak Kontürü
Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel
kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde, 18 yaşın altındaki kişilere, pigment alerjisi olanlara, keloidlerin (yürüyen yara) üzerine, kılcal damar çatlamaları üzerine, ilt lezyonları (egzama,siğil, mantar)üzerine dudak kontürü uygulanmaz.

 

Kalıcı Makyajın Avantajları
Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları arttırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgu bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza ve duşa girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her zaman bakımlı gösteren bir makyaj sağlar.

 

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
-Uygulama sonrasında 10 gün boyunca güneşe çıkılmamalıdır, sauna, buhar odası ve yüzme gibi aktiviteler yapılmamalıdır.
-Uygulama sonrasında uygulama yapılan alan kaşınmamalı, havlu veya benzeri madde ile silinmemelidir.
-Uygulama alanına kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
-Uygulama yapılan alan düzenli olarak krem ile nemlendirilmelidir.

BİZDEN HABERLER!

© 2018 DILAY SAHIN cosmetics - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.