Eyeliner Silme

Kalıcı eyeliner silme işleminde en sık kullanılan yöntem, lazerle kalıcı eyeliner silme yöntemidir. Bu yöntemde özel bir lazer aparatı kullanılır. Sivri bir ucu olan ve bu uçtan lazer ışınları yayan aparat, göz kapağının 15-20 santimetre uzağında tutulur ve her bir ışın, kalıcı eyeliner boyasını çıkartmayı hedefler.  Kalıcı eyeliner sildirme biraz acılı bir uygulamadır ,lazer yöntemi kullanılarak kalıcı eyeliner sildirme, kalıcı eyeliner uygulamasının kendisinden  daha fazla acı vermektedir. Kalıcı eyeliner sildirirken, kalıcı eyeliner yaptırırken olduğu gibi herhangi bir anestezi kremi ya da uyuşturucu  kullanılamaz, bu yüzden de göz kapağınıza işleyen her bir lazer ışınını hissedersiniz.

Bir diğer kalıcı eyeliner silme yöntemi olan solüsyon yöntemi güçlü bir kalıcı eyeliner silme solüsyonu kullanılarak yapılır.

Kalıcı Eyeliner Silme Güvenli Mi?

Kalıcı eyeliner sildirmek, sanılanın aksine oldukça meşakkatli bir işlemdir. Sadece işinin ehli bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Tecrübeli ve daha önce bu işi yapmış bir profesyonel tarafından ele alınmalıdır. Aksi takdirde kalıcı eyeliner sildirme işlemi, gözlere ve göz kapağına çok zarar verebilir.

Eğer kalıcı eyeliner silme lazer tekniği ile yapılacaksa, kullanılacak olan lazerin göz ve göz çevresine uygun hassasiyette ve yapıda olması gerekir. Aynı şekilde kullanılacak olan sildirme işlemi solüsyon ise, solüsyonun da sadece göz çevresine uygun olması ve sağlığınıza herhangi bir zarar teşkil etmemesi gerekir.

Kalıcı Eyeliner Silme Riskleri

Oldukça riskli ve tehlikeli bir prosedür olduğu için kalıcı eyeliner sildirirken kişinin karşılaşabileceği risk ve komplikasyonlar da mevcuttur.

  • Geçici yara izleri
  • Kalıcı yara izleri
  • Göz kapağında ve göz derisi çevresinde kaşıntı ve kızarıklık
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Kalıcı eyelinerda kullanılan renk pigmentlerinin tamamen ortadan kaybolmaması
  • Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda hem kalıcı eyeliner yaptırma, hem de kalıcı eyeliner sildirme işlemlerini gerçekleştirmeden önce iyice düşünmekte ve doğru kararı verdiğinizden emin olmakta fayda vardır. Hangi işlemi yaptıracak olursanız olun, kalıcı makyaj söz konusu olduğunda alanında uzman, işinin ehli bir profesyonel kalıcı makyaj uzmanı ile çalışıyor olmanız çok mühimdir.

Dikkatinizi Çekebilir!