Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner günlük hayatında eyeliner çekmeyi seven yalnız buna vakti olmayan veya eyeliner çekmeyi başaramayan, estetik görünümüne önem veren kirpik diplerinin dolu görünmesini sevenlerin tercih ettiği bir uygulamadır.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı Eyeliner uygulaması mikro iğne yardımıyla kirpik diplerine verilen pigment ile yapılmaktadır,kirpik dibine kalem çekilmiş görünümü sağlamayan bir uygulamadır. Uygulama yapılan alana uygulama sonrası 3 gün su değmemeli ve antibiyotik krem kullanılmalıdır.

Eyeliner kontür ve dipliner kontür, göz kapaklarınızda ortalama 3 ila 5 yıl kalabiliyor böylece her sabah uyandığınızda tekrarladığınız makyaj rutininizde önemli bir zaman tasarrufu sağlıyor.

Kirpik çizginizi koyulaştırmak için kirpik dip hattı boyunca doku altında pigment eklenerek doğal olduğu kadar da çekici bir görüntü sağlayan uygulama dipliner kontür olarak adlandırılır. Bu seçenek bir eyeliner kontürden çok daha ince bir görünüm sağlamaktadır. Dipliner kontür, özellikle tatlı bir netlik ile gözlerini ön plana çıkartmak isteyenler için son derece idealdir.

Kirpik dip çizgisinin bir adım üstünde olan kalıcı eyeliner işleminde ise pigmentler, kirpik çizgisinin üstüne dipliner’dan daha kalın bir çizgi halinde uygulanıyor. Eyeliner kontür, genelde her sabah ayna karşısında eşit ve güzel bir eyeliner çizgisine sahip olmak için uzun süreler harcamak durumunda kalanlar için mükemmel bir seçim olacaktır.

eyeliner ve dipliner uygulamaları hafife alınmayacak kadar uzmanlık gerektiren iki farklı uygulama ve yüz hattına uygun bir şekilde yapılmadığı durumda estetikten uzak bir görüntü yaratacaktır. Kalıcı eyeliner yaptıracaksanız mutlaka alanında uzman bir merkezde yaptırmanızda fayda vardır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

  • Panik atak hastalarına (yanında bir kişi olması gerekmektedir)
  • Kelloid yatkın olan kişilerde
  • Hemofili hastalarına
  • Yapılacak alanda ben olanlarda
  • Egzaması olanlarda
  • Hamilelerde, emziren annelerde
  • Kemoterapi gören hastalarda
  • Şeker hastalarında (sadece pudralama işlemi yapılabilir) kalıcı makyaj uygulaması yapılmamaktadır.
  • Sivilce Tedavisi Olanlar :Eğer “accutane” maddesini içeren, cildi soyma etkisi bulunan bir sivilce tedavi ilacı kullanıyorsanız, cildinizin zaten son derece hassastır. Bu nedenle eğer kalıcı makyaj eyeliner yaptırmak istiyorsanız, önce dermatolog gözetimindeki tedavinizin bitmesini beklemelisiniz. Ayrıca cildinizle ilgili başka bir sorun için tedavi görüyorsanız da kalıcı makyaj işlemi öncesinde yine bir sağlık uzmanına danışmanızda fayda var.

Dikkatinizi Çekebilir!