Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu ,Kaşların uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetri bozukluğu, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi gibi kaşlarla ilgili şekil problemini çözme amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

 Kaşın formunu değiştirerek yeni bir kaş formu ve hacim kazandırarak estetik bir görünüm sağlar. Bu işlem aşağıya doğru düşük, içten kıvrılan sert dokuda kıl yapısına sahip yada kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapıları için kaşı istediğimiz yöne getirerek düzgün bir forma sokmamıza yardımcı olur.

Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle kaş şampuanı ile kaş, makyaj artıklarından temizlenir. Sonrasından primer ile kaş ve deri üzerindeki yağ arındırılır ve kaşlar istenen şekle göre özel yapıştırıcı ile sabitlenir. 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi yapılır. En son olarak kaş alımı yapılır. Kalıcılığı 6-8 hafta arasındadır.

Kaş laminasyonu sonrası bakım nasıl yapılır?

Kaş laminasyonu İşleminin hemen ardından kaşınızı 24 saat kadar kuru tutmanız ve elleriniz ile kaşlarınıza dokunmamanız önem taşıyor. Daha sonra uzmanınızın önerdiği aralıklarla nemlendirici ile belli bir süre kaşınızı nemlendirmelisiniz.

Dikkatinizi Çekebilir!