Microblading Kaş

Sürekli kaş kalemi, kaş farı, sabitleyici jel gibi ürünlerin kullanılması kaşların zaman içerisinde zayıflamasına yol açar. aynı zamanda genetik sebeplerden dolayı da şekilsiz yada seyrek kaşlara sahip olabilirsiniz Bu durumlarda Microblading kaş tekniğine başvurulabilir. Yüzde en çok dikkat çeken noktaların başında kaşlar gelir. Kaşlar için yapılan amatör işlemler yüzün simetrisini ve estetiğini bozabilir, bu sebeple Microblading kaş işlemi yaptırmak isteyenler bu işlemi mutlaka bir uzmana yaptırmalıdır.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Microblading kaş, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir

 

Microblading ile Mikropigmentasyon Arasındaki Fark

Microblading yan yana dizilmiş minik jilet görünümlü micro iğneler yardımıyla, cilde kesiler açılarak manuel olarak uygulanır. Mikropigmentasyon ise profesyonel cihazlar yardımı ile nokta iğne atışlarıyla uygulanır. Her ikisinde de görüntü doğal kaştan ayırt edilemeyecek kadar aynı fakat uygulama şekli farklıdır. Kalıcılıkları cilt tipine göre doğru tekniğin seçilmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önemli olan doğru cilt yapısına doğru tekniği uygulamak ve uzmanın her iki tekniğe de hakim olup doğru analiz yapabilmesidir.

Dikkatinizi Çekebilir!