Kalıcı Oje

Kalıcı Oje


Kalıcı oje denince akla günümüzde kadınların ellerinin bakımlarına ve güzel görünmelerine önem verdikleri gelir. Bu sebeple de tırnakları için oje kullanırlar. Ancak oje belirli süre içerisinde silindiği için tekrar tekrar yaptırmaları gerekir. Sürekli oje yapmaya ya da yaptırmaya fırsatı olmayan kişiler kalıcı oje yaptırarak uzun süre çıkmayan oje kullanımı yaparlar.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje uygulaması kişilerin güzel görünümlü tırnaklara uzun süre sahip olması için geliştirilmiş bir güzellik uygulamasıdır. Kalıcı oje jel gibi tırnak için kullanılan malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilir. Bu sebeple tırnaklara herhangi bir zararı bulunmaz. Kalıcı oje seti ile yapılan profesyonel uygulamalar sayesinde kişiler 3 hafta rahat bir şekilde kalıcı ojelerini kullanabilirler.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje yaptırmayı düşünen kişiler kalıcı oje nasıl yapılır merak ederler. Kalıcı oje uygulamasında ilk olarak tırnakların törpülenmesi sağlanır. Bu sayede tırnaklara düzgün bir görünüm kazandırılır. Ardından tırnakların sahip oldukları yağlardan arındırılması işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için kalıcı oje uygulamasını yapan güzellik merkezleri özel solüsyonlar kullanır. Bu solüsyonlar sayesinde tırnaklar mat bir görünüme kavuşur. Bu işlemin ardından ise kişilerin tırnaklarının yüzeyinde oluşan deformelerin ortadan kaldırılması sağlanır.

Tırnakların kalıcı oje uygulaması için hazırlanmasının ardından kalıcı oje modelleri arasında tercih yapılır. Tercih sonrasında belirlenen renk ve modelde olan kalıcı oje tırnaklara bu işlem için hazırlanmış özel cihazlar yardımıyla uygulanır. Ardından ojenin kurumasını ve güzel görünmesini sağlayan top coat uygulaması yapılır. Oje sürme işlemi seçilen renge ve ürüne bağlı olarak 2 veya 3 kat şeklinde uygulanır. Bu sebeple de katlar arasında oje yapılan tırnağın 1 dk. kadar uv ışını altında beklemesi sağlanır.

Ojenin kat uygulamasının yapılmasının ardından son görünüme kazandıracak cilalama işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle tırnağa kalıcı oje uygulaması tamamlanır. Bu uygulama ile kişiler güzel ve pürüzsüz bir görünüme ait tırnaklara sahip olurlar. Ayrıca yaptırdıkları bu kalıcı uygulama sayesinde tırnaklarında bulunan kusurların gizlenmesini sağlayabilirler.