DS V-Line Kolajen İp Protokolu

DS V-Line Kolajen İp


Ds V-Line Kolajen İp Protokolu

Ds V-Line Kolajen İp Protokolü

Kolajen İp – Bakım işlemleri arasında yerini alan ve özellikle kadınların bir türlü başa çıkamadığı cilt kırışıklığı konusunda tercih edilen kolajen ip uygulaması Ds V-Line, adından da anlaşılacağı üzere cilt üzerinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde uygulanmaktadır. Sadece kırışıklık değil pek çok sebepten ötürü oluşan cilt deformasyonlarında da tercih edilen bir işlem olarak görülmektedir.

Ds V-Line Kolajen İp Protokolü; acısız, ağrısız, iğnesiz, tedavi sonrası süreci olmayan bir uygulama olması ve aynı zamanda 6 aya kadar kalıcılık sağlamasıyla kırışıklık ve cilt sorunlarıyla uğraşan pek çok bireyin yeni gözdesi olmuş durumdadır. Cilt sağlığına önem verilen bu dönemlerde DS V-LINE sağladığı avantajlar ile tercih edilmektedir.

Kolajen, vücudun doku ve organlarında yer alan bedenin yapısal ve işlevsel özelliklerini korumada rol oynayan en önemli proteinlerden biri olarak bilinir. Birden farklı çeşidi (tip1, tip2, tip3) içerisinde barından kolajen, özellikle sağlıklı kalmanın en önemli şartı olarak kabul edilir. Ancak, çevre ve yaş faktörü vücudumuzda bulunan kolajen miktarının giderek azalmasına neden olur. Bu noktada, derideki kolajen üretimini artıracak ve tetikleyecek takviyelere ihtiyaç duyulur. Ds V-Line kolajen ip protokolü, olumsuz etkiler nedeniyle ortaya çıkmış kolajen eksikliğini gidermek ve cildin yeniden toparlanmasını sağlamak amacıyla yapılan bütüncül bir işlemden oluşur.

Ds V-Line Uygulaması Nedir?

Kolajen, vücutta yer alan ve aynı zamanda pek çok faydası bulunan bileşenler arasında görülmektedir. Dokuların esneklik kazanmasına yardımcı olduğu gibi cilt sağlığını da pek çok olumlu yönde etkilemektedir. DS Vline uygulaması da bu bileşenden baz alınarak sunulan işlemlerden biri haline gelmiştir. Cildin esneklik kazanarak sağlıklı olması amaçlanmaktadır.

Ds V-Line Nasıl Yapılır?

Estetik ve botoks işlemlerinden oldukça uzak uygulama taktikleri bulunan Ds V-Line, ağrısız ve bir o kadar da etkili olması ile ön plana çıkmaktadır. Ds V-Line nasıl yapılır sorusu, bu uygulamaya ilişkin merak edilen başlıklardan biri olmakla birlikte, uygulama alanlarını ziyaret ettiğinizde detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

  • Uygulama öncesinde cildi hazırlama amaçlı temizlik ve peeling gibi pek çok işlem yapılmaktadır.
  • Cildin işleme müsait olması durumunda dermapen yapılarak gözeneklerin açılması sağlanır.
  • Sonrasında kolajen ipler, ciltte yer alan kırışıklıklara yerleştirilir ve masaj yöntemi ile işlem uygulanmaya başlanır.
  • Masajdan hemen sonra soğuk ultrason kullanılarak kolajenin bölgede kalıcı olması sağlanır.

Sıralanan bu uygulamalar, ortalama bir işlem adına açıklanmıştır. Cilt tipi ve seans durumuna göre uygulanacak olan adımlar değişiklik gösterebilmektedir.

Ds V-Line Kolajen İp Uygulaması Hangi Alanlarda Etkilidir?

Collagen İp

DS V-Line uygulaması hangi alanlarda etkilidir şeklinde birçok sorunun, bu uygulama kapsamında merak edildiğini söylemek mümkün olacaktır. Genellikle kadınların tercih etmekte olduğu bu yöntem, cilde kolajen desteği yapılarak kırışıklıkların azaltılması olarak yorumlanmaktadır. Söz konusu kırışıklık olduğunda bu uygulamanın etkili olduğu bazı bölgeler, şu şekilde sıralanabilir:

  • Ellerdeki kırışıklıklar
  • Nasolabial çizgiler
  • Göz altları ve çevresindeki kırışıklıklar
  • Alında meydana gelen kırışıklıklar
  • Dekolte ve boyun kırışıklıkları
  • Diğer bölgelerde yer alan derin kırışıklıklar

Bahsi geçen bu alanlarda belirli seans aralıkları ile uygulanan Ds V-Line Kolajen İp uygulaması, etkili sonuçlar göstermektedir. Ancak bu sonuçları görebilmek için düzenli seans oluşturulması gerekmektedir.

DS V-Line Kolajen İp Uygulaması Her Yaş İçin Geçerli Midir?

Estetik uygulamalar arasında yer alan ve anti-aging işlemlerden biri olarak yorumlanan bu işlem, pek çok konu dahilinde ele alınmaktadır. Ds V-Line her yaş için uygun mudur sorusu, bu işlemin kimler tarafından yaptırılabileceği sorusu ile aynı değere sahiptir.

Daha önce de bahsedildiği gibi yaşlanma karşıtı uygulamalardan biri olması, bu uygulamanın 35 yaş ve üzeri bireyler için uygun olduğunu göstermektedir. Ancak sağlıklı ve bir o kadar da kolay adımlara sahip olması da her yaşa hitap ettiğini göstermektedir. Yine de genç bireyler için, çeşitli sorunlar dışında, tavsiye edilen işlemler arasında yer almamaktadır.

Ds V-Line Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulanan işlem her ne olursa olsun mutlaka sonrası için dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Ds V-Line uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler de buna bağlı olarak merak edilen içerikler arasında yer almaktadır.

Anlatılan bu işlemin tamamen yüzeysel bir uygulama olması, işlem sonrasında birkaç gün güneş ışığından uzak durmanız anlamına gelmektedir. Günlük işlemlerinizde yine de dışarı çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka doktorunuzun önerdiği güneş koruyucu ürünleri kullanmalısınız. Bunun dışında uygulamanın yapıldığı gün cildi sudan uzak tutmanız da oldukça önemli detaylar arasındadır.

Ds V-Line Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Ds V-Line uygulaması ne kadar sürüyor, hem işlem sırasında hem de genel olarak seans hakkında merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Estetik bir işlem olması nedeniyle seans şeklinde uygulanan bu işlem, ortalama 3 seansta tamamlanabilmektedir. Seans aralığı ise, kişiden kişiye değişmekle birlikte, 10’ar gün olarak belirlenebilmektedir.

Seans anında yapılan tüm işlemlerin ise ortalama 1,5-2 saat sürdüğü belirtilmektedir. Uygulama yaptıracağınız alanı ziyaret ederek hem bu işlem hakkında genel bir bilgi alabilir hem de sürenin ne kadar olduğunu sorabilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinde yer alan kaynakları da inceleyerek konuya hakim olabilirsiniz.