Cilt İçin Hangi Kolajen ?

Cilt İçin Hangi Kolajen

İnsan vücudunda en çok bulunan kolajen türü olan tip 1 kolajen özellikle kadınlar için büyük öneme sahiptir. Tip 1 kolajen  cilt sağlığı için en mühim kolajen türüdür. Cildi sıkılaştırır ve bu cilt elastikiyetini arttırır. Ciltteki kırışıklar ve sarkmalar için çeşitli cerrahi yöntemlere alternatif olarak kullanılan ve cerrahi yöntemler ve botoxtan daha etkili ve risksiz olan kolajen ip uygulaması ve takviye olarak alınan kolajen tercih edilmektedir. Cilt için hangi kolajen sorusunun cevabı tip 1 kolajendir.

Cilt İçin Hangi Kolajen Kullanılmalı

Cilt için hangi kolajen kullanılmalı diye merak edilmektedir. Cilt için tavsiye edilen kolajen tipi kolajen tip 1 dir.

Selülit: Tip 1 kolajen, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan selülit sorununa karşı etkili bir çözümdür. Özellikle de kadınlarda rahatsız edici bir görüntü oluşturan ve kadınların sıkça şikayet ettiği bacak ve kalçada oluşan selülit için tip 1 kolajen tavsiye ediliyor. Bağ dokusunu sıkılaştırdığı için selülite karşı çözüm sunmaktadır.

Diş, Saç ve Tırnaklar: Kolajen proteini dişlerin, saçların ve tırnakların yapı taşıdır. Bu nedenle tırnakları güçlendirdiği gibi saç dökülmesini de önler. Ayrıca diş eti kanamaları ve diş eti çekilmelerine karşı da son derece faydalıdır.

Pürüzsüz ve Sıkı Ciltler: Cilt için hangi kolajen Tip 1 kolajen, ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Bu sayede daha pürüzsüz ve sıkı bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlar. Cilt kasları ve yapısını bir arada tutan tip 1 kolajen aynı zamanda cilt kırışıklıklarına karşı etkili bir proteindir. Cildin daha esnek ve daha canlı olmasını sağlar.

Tip 1 Kolajen Cildin Hangi Yüzeylerinde Etkilidir?

 

  • Mimik çizgileri
  • Cilt yüzeyindeki lekeler, akneler ve sivilceler
  • Alın bölgesindeki derin kırışıklıklar
  • Yanak bölgesindeki çöküntüler
  • Göz çevresinde kaz ayağı kırışıklar
  • Dudak üzerindeki kırışıklıklar
  • Boyun bölgesi sarkma ve kırışıklar

 

Cilt yüzeyinde leke oluşumuna karşı kullanılması gereken tip 1 kolajen aynı zamanda hassas ve kuru cilde sahip olanların da tercih etmesi gereken protein türüdür. Doğum sonrası vücut çatlakları, tırnaklarda soyulma, cilt üzerinde yaralanma ve yanıkları ortadan kaldırmak için de tercih edilmesi gereken kolajen tipi tip1 kolajendir..