En İyi Kolajen Serum

Kolajen Serum Nedir?

Kolajen cildin sağlıklı olması için gerekli bir proteindir. Kolajen kaybı yaşandığında ciltte kırışıklık, kuruluk, cansızlık ve sarkma sorunu yaşanmaktadır. Kolajen yirmili yaşlardan itibaren azalmaya başlar , bu kolajen kaybı elbette yaşam tarzınıza da bağlıdır, sigara, alkol ve düzensiz yaşam tarzı kolajen üretimini olumsuz etkilemektedir. Kolajen kaybını çeşitli kolajen takviyeleriyle tedavi edebilirsiniz , Kolajen serum da bu seçeneklerden biridir. Kolajen serum cilde esneklik kazandırır. Ayrıca yaşlanmayı geciktirive kolajen eksikliğinden dolayı deforme olmuş cildi onarır.. Vücuda kolajen takviyesi, ağız yoluyla alınabileceği gibi cilde serum sürülerek de cildin ihtiyacı olan kolajenin cilt tarafından emilerek alınması sağlanabilir. Genellikle kolajen proteinleri ve peptitler, retinol ve C vitamini gibi ciltteki kolajen üretimini teşvik eden bileşenlerle formüle edilen kolajen serumlar, cildin yapısını onararak doğal esnekliğini ve dolgunluğunu geri kazandırmak için tasarlanmaktadır. 

Kolajen Serum Nasıl Uygulanır

Kolajen serumu kullanmadan önce mutlaka cildin temizlenmesi iyice arındırılması gerekiyor. Ardından cilde damlatılarak özellikle kırışıkların yoğun olduğu veya cildin kuru bölgesine damlatılarak dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice cilde yedirilmelidir.

Kolajen serumun Gece yatmadan önce kullanılması önerilmektedir. Cildin gece boyunca herhangi bir kirli havaya yada güneşe maruz kalmayacağından Kolajen serum daha etkili olacaktır. Cilt herhangi bir dış etkene maruz kalmadan gece boyu dinlenir ve serum cilt tarafından daha çabuk emilir.

Kolajen serum kullananlar zamanla ciltlerindeki ince çizgi ve kırışıklıklarda azalma gözlemlediğini ayrıca yüz hatlarında belirginlik ve canlılık olduğunu bildirmektedir. Kolajen serumlar, yalnızca nem, beslenme ve antioksidan koruma sağlamakla kalmayıp aynı zamanda cilt bariyerinin güçlendirilmesini sağlamak için hyaluronik asit, E vitamini gibi farklı yaşlanma karşıtı bileşenlerle zenginleştirilmektedir. Bu sayede cilt ihtiyacı olan tüm vitamin protein ve minarelini karşılayabilmektedir.

Kolajen Serum seçerken yaşınıza uygun bir serum seçmenizde fayda vardır.

Cilt Tipine Göre Kolajen Serum Seçimi

Kendinize en uygun kolajen serumu seçerken öncelikle cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca bir güzellik uzmanına da danışmanızda fayda vardır.

Yağlı ve karma bir cilde sahipseniz su bazlı bir serum seçmelisiniz. 

Akneye meyilli bir cildiniz varsa, olası lekeleri tedavi etmek için salisilik asit içeren bir serumdan yararlanabilirsiniz.

Kuru cilt tipine sahipseniz hyaluronik asit gibi ilave nemlendirici bileşenlere sahip formülleri tercih edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir!