Kolajen İp Uygulaması Fiyatları

Kolajen İp Uygulaması Fiyatları:

Kolajen İp Uygulaması ciltte oluşan kırışıklara, mimik kırışıklarına , ciltte sarkmalara ve derin kırışıklara karşı uygulanan bir yöntemdir. Kolajen İp uygulaması Estetik ve botoks işlemlerinden oldukça farklıdır, ağrısız , iğnesiz bir uygulamadır. Kolajen İp uygulaması herhangi bir yan etkisi olmayan ve oldukça etkili bir yöntemdir .Kolajen ip uygulaması fiyatları cilt bakımıyla birlikte seans başı 1000 lira ve üzeri fiyatlara yapılmaktadır. Yapılacak işlemlere göre değişkenlik gösterebilir bu sebeple bu işlemi yaptıracağınız merkeze giderek yada telefonla ulaşarak sormanızda fayda vardır.

Kolajen İp Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde cildi temizleme ve arındırma gibi işlemler yapılmaktadır. Cildin işleme müsait olması durumunda dermapen yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor.Sonrasında kolajen ipler, ciltte yer alan kırışıklıklara yerleştirilir ve masaj yöntemi ile işlem uygulanmaya başlanır.Masajdan hemen sonra soğuk ultrason kullanılarak kolajenin bölgede kalıcı olması sağlanır.Sıralanan bu uygulamalar, ortalama bir işlem adına açıklanmıştır. Cilt tipi ve seans durumuna göre uygulanacak olan adımlar değişiklik gösterebilmektedir.

Kolajen İp Uygulaması Hangi Alanlarda Etkilidir?

Genellikle kadınların tercih etmekte olduğu bu yöntem, cilde kolajen desteği yapılarak kırışıklıkların azaltılması olarak yorumlanmaktadır. Söz konusu kırışıklık olduğunda bu uygulamanın etkili olduğu bazı bölgeler, şu şekilde sıralanabilir:

  • Ellerdeki kırışıklıklar
  • Göz altları ve çevresindeki kırışıklıklar
  • Alında meydana gelen kırışıklıklar
  • Dekolte ve boyun kırışıklıkları

Kolajen İp Uygulaması İçin Yaş Sınırı Varmı?

Kolajen İp uygulaması her yaş için uygun mudur sorusu, bu işlemin kimler tarafından yapılacağına da bağlıdır. Alanında uzaman kişilerce yapılması önemlidir. 20 li yaşlardan itibaren kolajen üretiminin azaldığı düşünüldüğünde yirmili yaşlardan itibaren yaptırabileceğini söyleyebiliriz.

Cilt tipi ve bazı genetik faktörler göz önüne alındığında bazı kişilerde kırışıkların daha erken yaşta başladığı da görülmektedir. Bu sebeple kırışıkların yoğunluğuna bağlı olarak bu tedavi yöntemine karar vermek bireyin kendisine kalmıştır, bu uygulama için bir yaş grubu belirtmek bu anlamda çok da doğru olmayacaktır.

Kolajen İp Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulanan işlem her ne kadar cerrahi olmasa da. Kolajen İp (DS Vline) uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir; birkaç gün güneş ışığından uzak durmalısınız. Günlük işlemlerinizde yine de dışarı çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka doktorunuzun önerdiği güneş koruyucu ürünleri kullanmalısınız. Bunun dışında uygulamanın yapıldığı gün cildi sudan uzak tutmanız gerekmektedir.

Kolajen İp Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

uygulanan bu işlem, ortalama 3 seansta tamamlanabilmektedir. Seans aralığı ise, kişiden kişiye değişmekle birlikte, 10’ar gün olarak belirlenebilmektedir. Bu tamamen sizin cildizde oluşan kırışık yoğunluğuna ve biraz da cilt tipinize bağlıdır.

Seans anında yapılan tüm işlemler ortalama 1-2 saat sürebilir.

Dikkatinizi Çekebilir!