Kolajen İp Uygulaması Yaptıranlar

Kolajen İp uygulaması Yaptıranlar

Kolajen ip uygulaması yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri de Kolajen İp uygulaması Yaptıranlar memnun mu ? Kolajen ip uygulaması işe yarıyor mu? Bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık, yapılan yorumlar üzerinden çıkardığımız sonuca üzere Kolajen İp uygulaması Yaptıranlar seanslar bittikten sonra ciltlerinde gözle görülür bir canlılık ve kırışıklarda ciddi bir azalma gözlemlediğini bildirmişlerdir. Herhangi bir yan etki şikayetinde bulunmamışlardır. Ciltlerinde parlaklık ve esneklik hissettiklerini belirtmiş ve cilt kuruluğu sorunlarının ortadan kalktığını belirtmişlerdir.

Kolajen İp Nedir?

Kolajen ip, ciltte oluşan kırışıklara, mimik kırışıklarına , ciltte sarkmalara ve derin kırışıklara karşı uygulanan bir yöntemdir. Kolajen İp uygulaması Estetik ve botoks işlemlerinden oldukça farklıdır, ağrısız , iğnesiz bir uygulamadır. Kolajen İp uygulaması herhangi bir yan etkisi olmayan ve oldukça etkili bir yöntemdir . Kolajen ipin kırışık olan bölgeye yedirilmesiyle uygulanan ve kırışık olan bölgeye kolajen yüklemesi yaparak cildin ihtiyacı olan nemi ve esnekliği kazandırarak o bölgenin daha sıkı ve canlı olması sağlanmaktadır. Böylece cilt daha genç bir görünüm kazanmaktadır.

Kolajen İp Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde cildi temizleme ve arındırma gibi işlemler yapılmaktadır. Cildin işleme müsait olması durumunda dermapen yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor.Sonrasında kolajen ipler, ciltte yer alan kırışıklıklara yerleştirilir ve masaj yöntemi ile işlem uygulanmaya başlanır.Masajdan hemen sonra soğuk ultrason kullanılarak kolajenin bölgede kalıcı olması sağlanır.Sıralanan bu uygulamalar, ortalama bir işlem adına açıklanmıştır. Cilt tipi ve seans durumuna göre uygulanacak olan adımlar değişiklik gösterebilmektedir.

Kolajen ip uygulaması ,Kolajen ipin kırışık olan bölgeye yedirilmesiyle uygulanır. Kırışık olan bölgeye kolajen yüklemesi yaparak cildin ihtiyacı olan nemi ve esnekliği kazandırarak o bölgenin daha sıkı ve canlı olması sağlanmaktadır. Böylece cilt daha genç bir görünüm kazanmaktadır.

Kolajen İp Uygulaması Hangi Alanlarda Etkilidir?

Genellikle kadınların tercih etmekte olduğu bu yöntem, cilde kolajen desteği yapılarak kırışıklıkların azaltılması olarak yorumlanmaktadır. Söz konusu kırışıklık olduğunda bu uygulamanın etkili olduğu bazı bölgeler, şu şekilde sıralanabilir:

  • Ellerdeki kırışıklıklar
  • Göz altları ve çevresindeki kırışıklıklar, Kaz ayağı kırışıkları
  • Alında meydana gelen kırışıklıklar
  • Dekolte ve boyun kırışıklıkları
  • Boyun bölgesi kışıklar
  • Dudak üstü kışıklar
  • Mimik Kırışıkları

Dikkatinizi Çekebilir!