Peptit Kolajen

Peptit Kolajen Nedir?

peptit Kolajen, çeşitli yiyeceklerin içerisinde bulunmakla birlikte toz halde ya da sıvı formunda da satışa sunulmaktadır. Kolajen, suda çözünerek peptitlere ayrılır. İçerisinde kolajen bulunan toz ve ya içecek şeklindeki ürünlerde kolajen peptitlere ayrılmış olmasından dolayı daha avantajlıdır.

Peptit Kolajen Faydaları

  • Peptit Kolajen bağırsaklar tarafından daha kolay emilme özelliğine sahiptir.
  • Kolajene göre daha ufak yapıda olmasından dolayı kan dolaşımı ile bütün hücrelere dağıtılması daha kolaydır.
  • Cildin en alt tabakadan başlayarak üst tabakalara kadar beslenmesini sağlayan kolajen peptitler cildin nem dengesinde önemli rol oynar
  • Cilt üzerindeki hücreleri besleyerek yaşlanma, kırışıklık, cilt lekeleri ya da sivilce- akne gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Kolajen Peptit cildin büyük ölçüde esneklik kazanmasını sağlayarak sarkmaları önler.
  • Sigara, alkol, hava kirliliği, yanlış ve kimyasal katkılı kozmetik ürünlerinin verdiği zararları gidererek cilt sağlığını korur.
  • Diyet sürecinde kullanılması hâlinde vücuttaki yağlı bölgelerin erimesini sağlarken kaslı bölgeleri korur
  • Vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitleri sağlayarak kas yapısını destekler
  • Kolajen peptitler kolajenlerden farklı olarak sorunlu görülen bölgeye yönlendirilebilir ve bu sayede hedef noktaya yönelik bakım yapılabilir.
  • Eklemlerin güçlenmesinde, saç ve tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasında etkili olan kolajen peptit, kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu koruma altına alabilmektedir.

Kolajen Peptit Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı bir hayat için kolajen takviyesi alınması önerilmektedir. Kolajen takviyesi almak isteyenlerin toz ve içecek halindeki ürünleri kullanması, kolajen peptitlerin vücuda daha hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Kolajen Kullanımından önce bir uzamana danışarak alınması gereken doz hakkında bilgi alınmasında fayda vardır.

Kolajenin en etkili şekilde emilmesini sağlamak için aç karna alınması öneriliyor, Çünkü etki bağırsak boş olduğunda daha fazladır. Sabah kahvaltıdan yarım saat önce veya gece yatmadan aç karnına alınması önerilir. Sporcularda ise kolajen, antrenman sonrası protein takviyesi olarak da kullanılmaktadır.

Kolajen Peptiti Kimler Kullanabilir?

18 yaşından büyük herkes kolajen kullanabilir. Kolajenin genel olarak kullanımı güvenlidir. Kronik böbrek ya da karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlığı olan hastalar, hamileler, emziren annelerin doktorlarına danışarak almalarında fayda vardır.

Dikkatinizi Çekebilir!