Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir ? Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer Epilasyon Nedir ? Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer epilasyon uygulaması yaparken amacımız kılın üretildiği hücrelerin fonksiyonlarını bozarak kıl üretmesini engellemektir. Kılın yapısında bulunan melanin pigmenti tarafından emilen lazer ışını, ani yüksek ısı enerjisine sebebiyet vererek kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar, yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde istenmeyen tüyler estetik olarak bir sorun teşkil etmekte ve morallerimizi bozmaktadır. Aşırı tüylenme ; kalıtımsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde kullanılan ağda, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözüm elde edilememektedir.

Bu noktada, lazer epilasyon uygulaması aşırı kıllanmalardan rahatsız olan kişiler için kalıcı bir çözüm olarak önümüze çıkmaktadır. Lazer epilasyon en çok uygulanan yöntemler diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve son zamanlarda populerliği artmış olan buz lazer epilasyondur.

Diode (Diyot) Lazer Epilasyon

Diode (Diyot) Lazer Epilasyon dünyada en çok kullanılan sistemlerden biridir. Diode (Diyot) lazer koyu renkli ciltler ve açık renkli tüylerde tercih edilir. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarının görmediği açık renkli tüylerde 810nm dalga boyu ile diode lazer epilasyon cihazlarını tercih ederiz.

Diode Lazer Epilasyon Acıtır mı? Diyot lazerde başlık kısmında özel bir soğutucu modül vardır. Diode lazer epilasyon başlığındaki soğutma acısız diode lazer epilasyon mümküdür. Ağrı daha çok kıl yoğunluğu ile alakalıdır.

Buz Lazer Epilasyon

buz lazer epilasyonYeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon, ağrısız, acısız etkili sonuç veren , konforlu en son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Kıl kökünde değişik yapılanmayı hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözüm sağlamaktadır. Yeni Nesil Buz epilasyon geniş yüzeyleri hedef aldığından, her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır.

Diğer uygulanan epilasyon yöntemlerine oranla seanslar daha kısa sürer. Ortalama seans süresi 30 dk / 40 dk aralığındadır. Seans sayısı da azdır. Ortalama 5/ 6 seans sonrası istenmeyen tüylerde göz ile görünür azalma sağlanır. Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyonda, atışlar seri yapılır kıl köklerini yavaşça ısıtır. Buz başlığı sayesinde soğutma, ağrıyı ve acıyı minimuma düşürür.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer uygulamadan önce kişinin tüylerinin jilet yardımı ile kısaltılması gerekir. Fakat ağda gibi kıl köklerini ekarte eden uygulamaların yapılmaması gerekir. Tüylerin boyu kısaltıldıktan sonra, uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl kökleri lazer cihazı ile taranmaktadır. Ancak uygulamaya başlamadan önce kişinin ten ve kıl rengine göre lazer değerlerinin ayarlanması gerekir. Bu evrede kişiye en uygun dozu belirlemek, işlemin başarısı için önemli bir noktadır

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]