Plastik Cerrah Nedir?

Plastik Cerrah Nedir

Plastik Cerrah Nedir?

Plastik cerrah nedir? Ve ne iş yapar? Tarzında sorular birçok kişi tarafından sık sık araştırılmaya devam eden konulardan bir tanesidir. Plastik cerrah hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla faydalanmaya devam etmektedir. Plastik cerrah arayışlarınız devam ediyorsa ise, birçok farklı şehirde plastik cerrahlarla görüşme sağlamanız mümkün olacaktır. Özellikle de yüzünüzde ya da vücudunuzda beğenmediğiniz herhangi bir organınız varsa, bu organları değiştirmek ve istediğiniz şekle sokabilmek için, muhakkak plastik cerrahlar ile görüşme sağlamanız gerekecektir. Plastik cerrahlar, yüzünüzü ya da vücudunuzdaki herhangi bir bölgeyi ameliyat etmeye uygun görürse, kısa süre içerisinde ameliyatınızı gerçekleştirecek ve istediğiniz gibi bir görünüme kavuşmanıza da yardımcı olacaklardır.

Plastik Cerrah Hangi Bölümlere Bakar?

Plastik cerrah hangi bölümlere bakar? Gibi sorular da estetik cerrahisine girmek isteyen kişilerin büyük bir kısmı tarafından merak edilmektedir. Toplumda, estetik cerrahiye yalnızca güzellik amacı ile gidildiğine dair bir algı vardır. Ancak bu çok yanlış bir düşünce tarzıdır. Estetik cerrahinin ilgilendiği alanlar ise şu şekildedir;

  • Doğum sonucunda meydana gelen yırtıklar ve izler
  • Cilt kanserinin tedavi edilmesi ve cerrahi yöntemler
  • Yara izlerini geçirmek için kullanılan tedavi yöntemleri
  • Travma sebebiyle ortaya çıkan çeşitli bozukluklar. (Bu alana el cerrahisi denmektedir.)
  • Doku nakillerinin gerçekleştirilmesi
  • Damarlarda yapılan onarma işlemleri
  • Mikrocerrahi
  • Göz kapağında meydana gelen çeşitli bozukluklar
  • Bazı hastalıklar sebebiyle oluşan, açık yaralar
  • Bazı travmatik durumlar sonucunda, yüzde ya da vücudun herhangi bölgesinde oluşan kırıklıklar

Yara İzlerinde Yapılan Tedaviler

Plastik cerrahi tedavileri söz konusu olduğu zaman, yara izlerinde yapılan tedaviler de sıklıkla araştırılmaya devam eder. Bazı yaralar, kısa ya da uzun zaman aralıklarında iyileşerek kapansa da vücutta iz bırakarak, kişilerin rahatsızlık duymasına sebebiyet vermektedir. Plastik cerrahi alanı ise, bu izlerden ötürü mağduriyet duyulmaması için, çeşitli tedavi yöntemleri uygulama devam etmektedir.

Geçmeyen Yara Tedavileri

Geçmeyen yara tedavileri de plastik cerrahi alanında sık sık başvurulan yöntemler arasında yerini almaya devam etmektedir. Özellikle de şeker hastalığa sahip olan kişilerin, sık sık iyileşmeyen yara türleri ile karşı karşıya kalmaya devam ettiği verilen bilgiler arasındadır. Plastik cerrahi ise, bu tarz yaraların tedavisi için, farklı yöntemler uygulamaya devam ederek daha kısa süre içerisinde iyileşmesine olanak tanımaktadır.

Göz Kapağı Sorunları

Göz kapağı sorunları da plastik cerrahinin en sık başvurulan dalları arasında da yerini almaya devam etmektedir. Özellikle de yaş ilerledikten sonra hem kadınların hem de erkeklerin göz kapağında düşüşlerin meydana gelmeye devam etmesi de zaman zaman görme bozukluklarının oluşmasına dahi sebebiyet verebiliyor. Plastik cerrahi ise, uyguladığı yöntemler sayesinde bu tarz sorunların kısa süre içerisinde geçmesine olanak tanımaktadır.

Mikrocerrahi Yöntemleri

Mikrocerrahi yöntemleri de plastik cerrahinin en büyük parçalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Doğuştan gelen bozuklukların ve sinirlerden ötürü ortaya çıkan rahatsızlıklar da mikrocerrahi yöntemleri sayesinde tedavi edilmeye devam edilmektedir. Bununla beraber doku rahatsızlıklarında da kullanılmaya devam eden mikrocerrahi yöntemleri, birçok kişinin başvurduğu dallar arasında yerini almaya devam etmektedir.

Fiziksel Bozukluklar

Fiziksel bozukluklar denildiği zaman, bu alanın çok geniş bir kapasite altında incelemeye devam etmesi gerektiği de verilen bilgiler arasında yer almaya devam etmektedir. Yüzünüzde ya da vücudunuzda şeklini beğenmediğiniz herhangi bir organ varsa, estetik müdahaleler sayesinde bu durumu değiştirmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu tarz ameliyatlar, yalnızca sağlığınızın el vermesi halinde uygulanmaya devam edecektir. Üstelik, bu cerrahi yöntemleri, son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmeye de devam etmektedir.

Plastik Cerrahlara Nasıl Ulaşılır?

Plastik cerrahlara nasıl ulaşılır? Tarzında sorular da birçok kişi tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Herhangi bir plastik cerraha ulaşım sağlamak istiyorsanız, üniversite hastanelerine gitmeniz mümkün olduğu gibi özel hastaneler ile iletişim kurmanız da mümkün olacaktır. Bununla beraber, birçok plastik cerrahın kendine ait ofisi de bulunmaktadır. Bu ofislere giderek ön muayene olabilir ve yaptırmak istediğiniz işlemlerle ilgili daha net bilgilere sahip  olma şansı yakalayabilirsiniz. Üstelik doktorunuz, size hangi işlemlerin uygulanabileceğini daha net bir şekilde söyleyecek ve ileride karşılaşabileceğiniz problemlerin de önünü keserek, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Plastik Cerrah Ücretleri

Plastik cerrah ücretleri de herhangi bir işlem yaptırarak kendinde bazı değişikliklerin olmasını isteyen kişiler tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Türkiye’de birçok plastik cerrah olduğu için, fiyatlar da sık sık değişiklik göstermeye de devam edecektir. Ancak üniversite hastanelerine giderek, herhangi bir tedavi yaptırmayı isteyen bir kişi iseniz, ödeyeceğiniz ücretlerin çok daha asgari tutarlara sahip olacağından emin olabilirsiniz. Fakat kendi ofisi olan ve serbest bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam eden plastik cerrahların fiyatlandırma sistemi beklediğinizden çok daha farklı olabiliyor. Bu nedenle öncelikli olarak araştırmalarınızı yapmanızda ve daha sonra, cerrahi müdahaleler için gerekli doktorlarla iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir