PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak Nedir ?
Protez tırnak, gerçek tırnağınızın üzerine sürülen koruyucu maddelerden sonra yapılan gerçek tırnağın nefes almasına izin veren ve tırnağınıza zarar vermeyen bir uygulamadır.

 

Kimler için Uygundur?
Protez tırnak, tırnak yeme alışkanlığı olan,tırnaklarının hassas olduğunu düşünen, tırnak kırılması problemi yaşayan, tırnaklarının üzerinde pürüzler olan çatlayan kişilerin bu uygulamayı yaptırmaları oldukça estetik ve etkili olacak bir uygulamadır. Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişilerde isteğe bağlı olarak protez tırnak yaptırabilirler.

 

Kimler için Uygun Değildir?
Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan kişiler için protez tırnak uygun değildir. Ancak tedavi olduktan sonra bu uygulamayı kullanmalarında hiç bir sakınca yoktur.

 

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?
1. Akrilik Tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir kalan kısımlar ise bu akrilik sıvı ile doldurulur.
2. Jel Tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir. Bu yöntem en kalıcı ve doğal duran yöntemdir.
3. Dippig Tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

 

DILAY SAHIN cosmetics'te Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?
1. Öncelikle tırnağa koruyucu özel maddeler uygulanır.
2. Tırnakların uç kısmına tırnak şekline uygun bir protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Kişinin kendi tırnak şekline ya da isteğine göre şekillendirilir.
3. Yapıştırılan tırnağın doğal durması için kişinin kendi tırnağıyla aynı seviyeye gelecek kadar törpülenir.
4. Törpüleme işlemi tamamlandıktan sonra kişinin istediği protez tırnak çeşidine göre tırnağın diğer kısımları özel tırnak jeli ile kaplanır.
5. En son olarak tırnağın yüzeyi de törpülenir ve parlatılır.

 

Protez Tırnak Nasıl Çıkar ve Yenilenir?
Protez tırnak istenildiği her zaman çıkarılabilir ancak kişinin kendisinin çıkarmaya çalışması tırnaklara zarar verebilir. Uygulattıkları güzellik merkezinde özel sıvılarla çıkarılma işlemi yapılır. Bu uygulama istenilen aralıklarla yenilenebilir. Tırnaklarınız uzadıkça alt kısımdan gelen tırnaklara tekrar özel protez tırnak jeli uygulanır.

 

Nelere Dikkat Edilmeli?
Uygulamanın kalıcı olabilmesi için ve daha uzun süre kullanılması için kimyasal maddelerlel temas etmemesi önemlidir. Kimyasal temizlik malzemeleri ile teması tırnağın yapısının bozulmasına sebep olabilir.

BİZDEN HABERLER!

© 2018 DILAY SAHIN cosmetics - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.