Salyangoz Kremi Ne İşe Yarar?

Salyangoz Kremi Ne İşe Yarar?

Salyangoz kremi ne işe yarar?

Daha bakımlı, canlı görünen ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar kozmetik sektöründeki birçok ürünü denemektedir. Özellikle son zamanlarda hem kozmetik sektörünün hem de alternatif tıp uzmanlarının tercih ettiği salyangoz kremi hakkında detaylı araştırmalar yapılmıştır. Kremler cildi hem daha genç gösterirken hem de ilerleyen yaşlardaki cilt problemlerini aza indirgeyen en temel bakım ürünleridir. Cilt sağlığına önem gösteren kadınlar özellikle son zamanlarda doğal içeriklere yönelmektedir. Doğal içeriği sayesinde popüler olan salyangoz kremi düzenli kullanıldığında ciltteki problemleri yok ettiği gibi cilt lekelerini de mucizevi bir şekilde iyi gelmektedir.

Salyangoz kreminin cilde faydaları  

1. İçeriğindeki mukusu sayesinde cilt yanıklarına karşı iyi gelmektedir. Yapılan çalışmalar salyangoz mukusunun olumlu etkilerini göstermektedir. Yapılan deneylerde salyangoz kreminin hastaların yanıklarında büyük bir etkiye sebep olduğu gözlemlenmiştir. 

2. Salyangoz sümüğü anestezik bir etkiye sahiptir. Yapılan bir araştırmada sadece yanıkları hızlı iyileştirmekle kalmadığı aynı zamanda da yanıklar sebebiyle ortaya çıkan ağrıları da önemli ölçüde azalttığı bilinmektedir. 

3. Anti aging etkileri salyangoz balçığında bulunan proteinler yaşlanmaya karşı etkilidir. Yapılan çalışmalarda cildin dokusunu ve kalitesini iyileştirdiği bilinmektedir. 

4. Salyangoz mukusu ciltteki akne ve koyu lekeleri giderir. 

5. Salyangoz kremi hamilelik süresince ya da kilo alıp vermeye bağlı vücutta yaşanan çatlakların azalmasına yardımcı olmaktadır. Verdiği yoğun nem çatlakları büyük ölçüde aza indirmektedir. 

6. Salyangoz kremi güneş karaciğer lekeleri ve çiller için faydalıdır. İyileşmesi istenen bölgeye uygulandıktan 2 hafta sonra minimum beklenmelidir. Uygulama sırasında güneşten kaçınmak önemlidir. Salyangoz kremi kullandıktan sonra cilt güneş kremi ile korunmalıdır.

Salyangoz kreminin kullanımı nasıl yapılmalıdır?

Özellikle akşamları yatmadan önce temiz cilde masaj yaparak kullanılmalıdır. Gereğinden fazla alınmaması tavsiye edilir.

Salyangoz kreminin zararları 

Kişi salyangoz kremi kullanmaya karar verdiyse ciltte oluşabilecek alerjik reaksiyon ihtimalini unutmamalıdır. Kremi öncelikle cildinde küçük bir bölgeye uygulayıp denemelidir. Krem ciltte hafif bir yanma hissine sebep olabilir. Uygulanan bölgede küçük de olsa bir reaksiyon gözlemlendi ise kremin kullanımı kesilmelidir. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir