Yanak Sarkmasına En Etkili Çözüm

Yanak Sarkmasına En Etkili Çözüm

Bol Su Tüketimi ve Dengeli Beslenme: Su tüketimi, cildin nemini geri kazandırarak elastikiyetinin korunmasına yardımcı oluyor. Faydalı yağlar bakımından zengin zeytinyağı ve balık gibi besinler ise cildin ihtiyacı olan vitamin ve minarel bakımından beslenmesini sağlar.

Yüz Egzersizleri ve Masaj: Yüz egzersizleri ve cilt sıkılaştırıcı kremlerle masaj yaparak yanak sarkmalarına son verebilirsiniz

Yanak Sarkması için Maske ve Kremler: cilde elastikiyetini geri kazandırmak ve sıkılaştırmak için özel içerikleri barındıran cilt bakım ürünleri kullanarak sarkmaların önüne geçebilir aynı zamand oluşan sarkmaların giderilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Yanak sarkması için krem ve maske tercihini, formülünde hyaluronik asit başta olmak üzere pro-xylane bulunan ürünlerden yana yapabilirsiniz.

Yanak Sarkmasına Dolgu: Yanaklarda sarkma, ciltte dolgunluğu sağlayan hyaluronik asidin azalmasından kaynaklanıyor. Bunun için güvenilir bir klinikte yaptıracağınız hyaluronik asit dolgusu ile yanaklarının hacim ve elastikiyet kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Yanak Sarkmasına Botoks: Yanak sarkması dolgunun yanı sıra botoks ile de önlenebilir. Ancak botoks işlemi doğrudan yanaklara değil, yüz kaslarının kırışıklık olan bölgelerine uygulanıyor. Kombine tedaviler sayesinde botoks ile de yanak sarkmalarının önüne geçilebilmekle birlikte bu yöntem, yanak sarkması için birebir çözüm sunmuyor.

Yüz Askısı: Ciltte sıkılaştırıcı işlemlerle toparlanma sağlanamayacağı durumlarda başvurulan yüz askısı , cilt dokusuyla uyumlu iplerle yumuşak dokuların yukarıya çekilmesi sağlanarak yanak sarkmalarına çözüm sunmaktadır.

Orta Yüz Germe: Genellikle kaş ve yanaklara bir arada müdahale edilen orta yüz germe işleminde, saç bitimine açılan küçük kesilerle, cilt örtüsü şakak kısmına doğru çekilerek dikişlerle sabitleniyor.

Yanak Sarkmasına Lazer ve Derin Ultrason: Her iki yöntemde de cilt altına altına iletilen radyo frekanslarıyla yeniden yapılandırma işlemi uygulanıyor. Herhangi bir kesik veya iz olmaksızın ciltteki kolajen bağlarının ısı ile yeniden güçlenmesini sağlayan bu yöntemler, yeni bağ oluşumu sağlıyarak yanak sarkmalara çözüm sunuyor.

Dikkatinizi Çekebilir!