SHELLAC

Shellac Nedir?
Bu uygulama diğer oje işlemlerinden kalıcılık ve uygulama bakımından farklıdır. Özel bir cihazla tırnağınıza özel ürünler kullanılır. Normal oje sürümünden farklıdır ve aşama aşama ilerlenir her aşamada UV ışığında tırnakların kurutulması gerekmektedir.

Shellac Uygulaması Kalıcılığı Ne Kadardır?
Genellikle 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalma süresi vardır.

DILAY SAHIN cosmetics'te Shellac nasıl uygulanır ?
Uygulamaya başlamadan önce ellerinize ve ayaklarınıza manikür, pedikür uygulanması işlemi kolaylaştırmaktadır.
İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekiyor bunun içinde özel bir solüsyon kullanılır kullanılmaması durumunda işlem tırnaklarınızda tutmayacaktır. Sonrasında en alt tabaka işlemi tırnağınıza uygulanır. Tırnaklarınız 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir ve oje sürme işlemi uygulanır.
Uygulanılan her bir kat için UV ışığında 60 saniye bekletilir. Seçeceğiniz renge göre 2 veya 3 defa uygulabilir. French uygulamasında uçların tekrar bekletilmesi gerekiyor. Ve son aşamada son kat cilası uygulanır ve 60 saniye daha cihazda bekletildikten sonra en sonda sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Aynı işlemler ayaklarada uygulanır. Herhangi bir bozulma bulaşma gibi bir durum söz konusu değildir.

Shellac Uygulamasını Kimler Tercih Etmelidir ve Nelere Dikkat Etmelidir?
Uygulamayı ellerinin her zaman bakımlı görünmesini isteyen ve ojelerinin kalıcılığından memnun olmayan ve daha uzun süre kullanmayı seven kişiler tercih etmelidir. Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Ellerinizi çok fazla sıcak suda beklemesi ojenin bozulması için bir ihtimal olabilir. Kişinin ojeyi kendinin çıkarmaya çalışması tamamen bozulması için yeterlidir ve tırnaklar uzasa dahi törpülenmemesi gerekir ve ojenin kesinlikle hava almaması gerekmektedir.

Shellac Uygulamasının Herhangi Bir Zararı Var mıdır?
Uzun süre kullanılması ve peş peşe uygulamalar yapılması durumunda tırnaklar havasız kalabilir. Bazı zamanlar tırnaklarınızı havalandırmanız sizler ve tırnak sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Shellac Nasıl Çıkartılır?
Özel solüsyonlarla uygulanılan bant sarma işlemi parmaklarınıza sarılır ve parmaklarınıza en az 10-15 dakika bekletilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için profesyonel kişiler tarafından uygulanılması ve çıkarılması doğrudur.

BİZDEN HABERLER!

© 2018 DILAY SAHIN cosmetics - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.