Whatsapp ile iletişime geç

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Buz Lazer Epilasyon

YENİ NESİL BUZ BAŞLIKLIN EPİLASYON NEDİR?

Yeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon, ağrısız, acısız etkili sonuç veren , konforlu en son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Kıl kökünde değişik yapılanmayı hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip yöntem, istenmeyen kıllar için kesin çözüm sağlamaktadır. Yeni Nesil Buz epilasyon geniş yüzeyleri hedef aldığından, her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır. Diğer uygulanan epilasyon yöntemlerine oranla seanslar daha kısa sürer. Ortalama seans süresi 30 dk / 40 dk aralığındadır. Seans sayısı da azdır. Ortalama 5/ 6 seans sonrası istenmeyen tüylerde göz ile görünür azalma sağlanır. Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyonda, atışlar seri yapılır kıl köklerini yavaşça ısıtır. Buz başlığı sayesinde soğutma, ağrıyı ve acıyı minimuma düşürür.


Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyon yüze uygulanır mı?

Kadınların kıl yönünden rahatsız olduğu bölge yüz bölgesidir.


Bir çok kadın için görsel soruna sebep olan bıyık , sakal uzaması psikolojil olarak da rahatsızlık vermektedir.


Hormonal olarak da hassasiyet gösteren yüz bölgesinde ki kıl yapısı gereği derin köklere sahiptir.


Yüz bölgesine uygun epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri yeniden uyandırılacak ve uygulanan epilasyon başarısız sonuç verecektir . 


Yeni Nesil Buz başlık epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olduğundan yüz bölgesinde istenmeyen tüylerde kalıcı sonuçtur.  


Yeni Nesil Buz Başlıklı epilasyon etkili midir?

 Hem ince, hem sert tüyler de çözüm sağlayan Yeni Nesil Buz epilasyon vücuttaki tüm kıl yapısında etkilidir. Son teknoloji cihaz istenmeyen kıllarda etkilidir.


Yeni Nesil Buz Epilasyonu Hamile Kadınlar Yaptırabilir mi?

Hangi teknoloji olursa olsun, ışıkla yapılan epilasyon işlemleri hamile kadınlar için uygun değildir. Hamilelik öncesi ve sonrası güvenle yaptırabilirler.


Yeni Nesil Buz Başlıklı Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

 Ağrısız ve acısız işlem olan Yeni Nesil Buz Epilasyon işlemlerinde ciltte herhangi bir tahriş söz konusu değildir. Deriye düşük dozla ve sık tekrarla uygulanan işlem cilde zarar vermez. Buz başlığı sayesinde 4 mevsim rahatlıkla yaptırabilirsiniz.. Cilt renk tonunuz fark etmez. Dikkat edilmesi gerekilen, epilasyon sonrası güneşlenecek kişilerin, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucusu kullanılmalıdır,


Normal şartlarda da cilt sağlığımız için güneş koruyucu kremler kullanılması tavsiye edilir.


Yeni Nesil Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun mudur?

Erkekler de son yıllarda istenmeyen tüylerde epilasyona yönelmişlerdir. Yeni Nesil Buz epilasyon erkekler için de son derece uygun bir yöntemdir, buz başlığı sayesinde acı hissiyatı minimuma indirgenmiş durumdadır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi kıl yoğunluğu ya da ten rengi fark etmeksizin Yeni Nesil Buz epilasyon yaptırabilir.


Yeni Nesil Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı? 

Yeni Nesil Buz Epilasyonun herhangi bir sağlık sorununa yol açabileceği kanıtlanmamıştır . Düşük seviyelerde ve sık aralıklarla uygulanan işlemler, cildi en az seviyede tahriş ediyorken, iç organlara ulaşıp herhangi bir sağlık sorunu yaratması muhtemel olamaz. Normal şartlarda uygulanan diğer epilasyon yöntemlerinde; ciltte tahriş ve kızarıklık görülüyordu. 


Fakat Yeni Nesil Buz Epilasyonun soğutucu buz başlığı sayesinde sayesin de cilt tahriş olmaz.


Cilt yapısı hassasiyet gösteren kişilerde, sadece hafif tahriş olabilir. İşlem sonrası birkaç gün içinde cilt sakinleşir ve geçe. İşlem yapılacak bölgede yara veya başka bir sağlık problemi varsa işlem yapılmaz.


Hangi mevsim olursa olsun buz epilasyon yapılan bölgeyi seansın ardından direk güneşe maruz bırakılmamalıdır. Buz epilasyon sonrasında mümkünse o gün duş alınmaması önerilir. Duş alma gibi bir zorunluluk var ise işlemden 4/ 5 saat sonra duş jeli kullanılmadan ılık duş önerilir. 


Bu etkiler dışında Yeni Nesil Buz Epilasyonun sağlığa zararı yoktur.

Etiler Cilt Bakımı, Dilay ŞAHİN Cosmetics

DILAY SAHIN cosmetics Randevu

Rezervasyon yapmak için bize ulaşın.

+90 (212) 284 84 10 numaradan arayabilir veya
çevrimiçi destek alabilirsiniz.