Whatsapp ile iletişime geç

Leke Tedavisi Uygulaması

Leke Tedavisi

Leke oluşmasının nedeni  nelerdir?

Ciltte leke oluşmasının asıl nedeni melanositlerin fazla bir şekilde melanin salgılamasıdır. Maleninin fazla salgılanmasının başlıca nedenleri ise güneş ışınlarına maruz kalmak, hormonsal dengenin bozulması, ilaçlar, kimyasallar, vb şeklindedir

Leke oluşumu kimlerde daha yüksektir?

Lekeler  hemen hemen herkesin az ya da çok yaşadığı cilt  sorunudur.  Bazı cilt  tiplerinde  ve kişilerde bu oran daha yüksektir. 40 yaşın üstü kişilerde , hassas ve açık tenli cilt tiplerinde , fazla güneşe maruz kalan ve bronzlaşan kişilerde lekelenme .

Lekelerin riskleri nelerdir?

Günlük hayatı etkileyen bir etkisi yoktur. Lekeleri olan kişiler daha çok estetik nedenler ile  bakım uygulamalarını  tercih ederler. Uzun süre güneşe maruz kalan kişilerde ,var olan güneş lekelerinin  bir süre sonra tümöre dönüşme riski olabilir.

Güneş lekelerinin bazıları  sonradan Melanom Bakım uygulamaları ile lekelerden kurtulmak mümkün  mü?

Sık görülen lekelerin çoğu genellikle yüzeysel lekelerdir. Profesyonel bakım uygulamaları  ile  lekelerden kurtulmak mümkün.

Leke bakım uygulamalarından BB mezo shine ,mezoterapi ve yeni nesil bütüncül tedavi  ile  gerçekleştirilen , glikolik asit glutatyon C vitamini içeren kokteyl mezoterapi lekeli cilt sorunlarında etkilidir.

Lekeleri Önleme

Özellikle  güneşten korunma melazma, güneş yanığı ve cilt kanseri riskini azaltabilir. İnsanlar kendilerini aşağıdakileri uygulayarak güneşten koruyabilirler:

Her mevsim güneş koruyucu kullanmak. 3 saat aralıklarla koruyucu  ürünü tazelemek.

Güneş ışınlarına özellikle öğle güneşine maruz kalmamak

Cilt bakım rutinlerine aksatmamak

Leke oluşumunu önlemede etkili olacaktır..

Dilay Şahin

DILAY SAHIN cosmetics Randevu

Rezervasyon yapmak için bize ulaşın.

+90 (212) 284 84 10 numaradan arayabilir veya
çevrimiçi destek alabilirsiniz.