Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Sarı Saçlara Özel Bakım Önerileri

Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara için önerileri 

Diğer saç tiplerine göre daha fazla özen ve bakım isteyen sarı saçlara her zaman canlı, sağlıklı ve parlak görünmesi için bakım yapılmalıdır. Saç rengi ile sık sık oynayan ve bunu seven kadınlarda özellikle en az hayatları boyunca bir kere denedikleri renk olan sarı saçlar ilk tercihleri arasında yer alır. Daha çok beyaz tenli kadınlara yakışan bu saç rengi buğday tenli kadınlarda da dikkat çekici durur. Sarı saçın birçok artı yönü olsa da eksi yönleri de bulunmaktadır. Bilinen en büyük eksi yönü bu saç rengine uygun saç düzeni ve makyajı yapabilmektir. Sarı saçlar her zaman bakım isteyen saçlardır. Eğer saçınızı ilk defa sarı rengine boy atacaksınız buna saç renginizin 2 ton açık rengi ile başlamanız tavsiye edilir. Sarı renge boyanan saçlar daha kırılgan ve daha kolay yıpranan saçlardır. Bunu önlemek için düzenli saç bakımı yapılmalıdır. Sarı renk saç elde etmek için uygulanan kimyasallar saçlara ciddi zararlar verir. Tüm bunlar göz önüne alındığında doğru saç bakım ürünleri ve saç maskeleri kullanılmalıdır. Bu etkileri aza indirmek adına mümkün oldukça maşa gibi ısı ile çalışan saç ürünlerinden uzak durulmalıdır. Sarı saçlar güneş ışınlarından daha fazla etkilenmektedir. Sarı saç bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yıkanırken sıcak su yerine ılık suyun kullanılmasının daha faydalı olmasıdır. 

Sarı saçlara özel bakım tarifleri

 

Badem yağı maskesi

Bu maske yıpranan saçları kısa sürede canlandırır ve daha dolgun gösterir. Çatal yardımıyla ezilmiş 1 adet muz, bir çay kaşığı badem yağı ile karıştırılır. Ardından karışım tüm saça uygulanır. Yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Haftada bir kez uygulanması tavsiye edilir. 

Biberiye maskesi

Bu maske de sarı saçların daha sağlıklı uzamasını ve nemlenmesini sağlar. Yarım fincan zeytinyağı, 2 tatlı kaşığı biberiye yağı ile karıştırılır. Karışım saç diplerine uygulanır masaj yardımı ile yedirildikten sonra 15 dakika bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir